Eesti uudised

ÕL VIDEO | Vaid neli kuud Eestis – ja juba keel selge! Mehhiklane: kui ma siin elan, on vaja ka eesti keelt osata! (1)

Gitta Riener , 8. september 2020, 18:00
Foto: Rauno Vahtre
"Ma olen Eestis, on vaja rääkida eesti keelt," ütleb mai alguses Tallinna elama tulnud mehhiklane Christian López Magaña (33) – ja ta teeb seda sulaselges eesti keeles. Kuidas tal õnnestus nii ruttu keel selgeks saada?

33aastane Christian elas varem koos eestlasest abikaasaga Iirimaal. Tulevase kaasaga tutvus ta Mehhikos ja nüüdseks on nad abielus olnud üheksa aastat. Kui nad koos Iirimaale kolisid, siis seal tundis Christian küll puudust Mehhikos elavast perekonnast ja söögist. Nüüd Eestisse saabudes oli tal aga lihtsam harjuda. "Iga riik on teistmoodi ja iga riik on huvitav. Sul on vaja proovida," tõdeb Christian. 

Soov Eestisse elama tulla oli Christianil alati olemas. Siia tulles tal kohanemisraskusi ei tekkinud. Kõige rohkem meeldivad talle siinse elu juures loodus, söök ja Tallinna vanalinn. "Eestis on igal pool roheline: puud ja palju järvesid. See mulle meeldib," kiidab Christian. 

Kuigi abikaasa suust kuuleb ta ikka eesti keelt, läbis Christian siia kolides ka tasuta keelekursused. Praegu töötab ta ettekandjana Tallinna restoranis, kus saab keelt praktiseerida eestlastega suheldes.

Tulevikuplaanidest räägib mees, et kuna ta on Mehhikos ülikoolis majandust õppinud, siis sooviks ta leida tööalaselt uut väljakutset. "Ma otsin midagi veel. Aga praegu mõtlen, et mul on vaja õppida eesti keelt. Siin töötan eestlastega koos ja mulle meeldib," tõdeb Christian. 

Mehhiklased on loomult väga avatud ja emotsionaalsed, kuid Christianile ei valmista raskusi ka eestlastega suhtlemine. Pigem peab ta eestlasi sõbralikeks. 

Christian tunnistab, et natuke kardab ta saabuvat külma talve. Ei Mehhikos ega Iirimaal ei ole ta lund näinud. Ainult Tallinnas, mida ta on külastanud ka jõulude paiku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee