Orava kool VõrumaalFoto: Orava kool
Johanna-Kadri Kuusk 8. september 2020 14:11
Võrumaal asuva Orava koolis avastati ühe õpilase vanematel koroonaviirus, mispeale lülitus haridusasutus kolmapäeval kaugõppele ümber.

Kooli direktori kohusetäitja Siiri Konksi kommenteeris, et said koroonakahtlusele kinnituse pühapäeval. Kui alguses plaaniti distantsõppele viia vaid 4.-9. klass, siis lõpuks otsustati neile lisada ka algklassid. Pisikese Orava kooli peale on kokku 37 õpilast.

„Me olime distantsõppeks valmis küll. Alles eelmisel nädalal oli meil õpetajatega koosolek, kus leppisime kokku millistes veebikeskkondades õpetajad õpilastega suhtlevad. See on meil kõik läbi räägitud, aga me ei osanud oodata, et see nii kiiresti tuleb,“ kommenteeris Konksi.

Kahtlus ühe pere nakatumise suhtes tekkis möödunud reedel. Sellest said kohe teada nii perekonna perearst kui ka kool. Samal ajal kui perekond arsti juhiste järgi testimas käis võttis kool ühendust terviseameti ja vallaga. „Orava kool on väga väike ja kogukonda siduv. Sellepärast suhtlesime nädalavahetusel ka abivallavanemaga, kes kohalikku haridustööd koordineerib,“ lisas Konksi.

Pühapäeval tuli vastus, et koroonatestid olid andnud positiivse tulemuse. 

Konksi seletas, et terve kooli distantsõppele saatmise kasuks rääkis ka asjaolu, et 2. septembril oli kooli aulas toimunud kooli hoolekogu koosolek, kus osales teiste seas ka üks nakatunud lapsevanematest. „Meie kogunemine oli aulas, mis on päris suur ruum. Toolid olid laialt pandud, et oleks distantsi. Kuid lõpuks olime seal ruumis ikkagi üle tunni aja koos,“ seletas Konksi. 

Kool võttis ühendust ka haridusministeeriumiga.