Maailm

Valgevene opositsioon: Minskis rööviti meie koordinatsiooninõukogu liikmed 

Tõnis Erilaid, 7. september 2020 19:10
ALATI TSIHHANOVSKAJA KÕRVAL: Marõja Kalesnikava (paremal punases) tervitab meeleavaldusel inimesi Svjatlana Tsihhanovskaja kõrval.Foto: EPA/Scanpix
Esmaspäeva hommikul mõni minut pärast kella kümmet tormasid Valgevene rahvusliku kunstimuuseumi lähedal paari-kolmekorruseliste majadega ääristatud tänaval tumedat värvi väikebussist kirjaga Svjaz (side) välja maskides erariides mehed, haarasid kõnniteelt endi vahele seal kõndinud, praegu Leedus viibiva presidendikandidaadi ühe lähema kaasvõitleja, opositsiooni koordinatsiooninõukogu presiidiumi liikme Marõja Kalesnikava ja kihutasid teadmata suunas.

Inimröövist kuuldes kiirustasid veel kaks koordinatsiooninõukogu liiget Kalesnikavat otsima ja kadusid samuti jäljetult. Nende advokaadid saatsid avalduse nii Valgevene KGB-le kui uurimiskomiteele, paludes viivitamatut selgitust ja kaitset koordinatsiooninõukogu liikmetele. Minski politseivalitsusest teatati, et nemad pole Kalesnikava ja tema kaaslaste vahistamisega kuidagi seotud, kuid kontrollivad kõiki asjaolusid. Peaaegu sõna-sõnalt sarnase vastuse saatsid ajakirjanikele ka Valgevene siseministeerium ja uurimiskomitee.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.09.2020
Valgevene võimud võitlevad meeleavaldajatega: välja on toodud miilitsa lisajõud ja sõjaväetehnika
04.09.2020
EI TOHI DEMOKRAATIAT LUBADA: Valgevene on Putinile sõjaliselt asendamatu
02.09.2020
VIDEOD | Valgevene märulipolitsei vahistas kümneid protestima kogunenud tudengeid
01.09.2020
Valgevene opositsioonitegelased loovad uue erakonna

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee