Sisuturundus

50 kilo kaotanud Jüri: saan vana püksirihma kolm korda ümber keskkoha tõmmata! 

The Health Clinic, 8. september 2020 09:34
Foto: Erakogu
44-aastane Jüri paistab kaugelt silma, sest on lausa 192 cm pikk. Pigem tüsedusele kalduva mehe kehakaal hakkas reipalt tõusma peale suitsetamisest loobumist ning ulatus 155 kiloni. Jüri proovis erinevaid kaalulangetusmeetodeid, mis paraku ei andnud tulemusi. Nii sündis otsus minna Health Clinicusse maovähendusoperatsioonile.

Kui kaua oli sinu kaal selline olnud?

Eks ma olen ülekaalus olnud pikalt, aga kui jätsin neli aastat tagasi suitsetamise maha, hakkas kaal väga järsku tõusma.

Kui palju sa olid oma toitumist jälginud?
Olin käinud toitumisnõustaja juures ja kaalu jälginud. Mulle oli ette antud toitumiskava, mida süüa ja kui palju. Pidasin sellega vastu 2-3 kuud ja võtsin ka kaalust alla, aga siis loobusin ning kilod tulid tagasi.

Mis kaebused sul seoses kaaluga tekkisid?

Mul polnud otseseid tervislikke põhjuseid operatsiooni tegemiseks, ehkki võtsin eeldiabeedi rohtu. Just kehakaalu tõttu oli suur võimalus selle tekkeks. Sellest hoolimata oli elu muutunud põrguks: olen pigem aktiivse loomuga, kuid näiteks tööl ei saanud enam asju teha, ronida või hüpata. Kilod hakkasid ka liigestele. Sobivate riiete leidmine oli keeruline. Higistasin kohutavalt. Ei saanud tubagi koristada, ilma et higirida järel poleks.

Foto: Erakogu

Kuidas sa jõudsid maovähendusoperatsiooni?

Olin eelnevalt proovinud erinevaid kaalulangetamise meetodeid ning need ebaõnnestusid. Mu kaal kõikus tohutult. Võisin vabalt 10 kilo nädalas juurde ja siis vaikselt jälle alla võtta. Kuna dieeditamised ei andnud tulemusi, otsisin internetist lahendusi ning jõudsin maovähendusoperatsioonini. Lihtne on öelda, et näe, ei viitsinud toitumisega tegeleda. Täna tean, et iga keha on erinev ja mis toimib ühel, ei ole sobiv teisele. Operatsiooni järgselt olen suutnud ilma probleemideta toidukava järgida. 

Kas sul oli ka hirme seoses operatsiooniga?

Ma ei kartnud operatsiooni. Usaldasin arste ja olin veendunud, et see õnnestub. Health Clinic on pika kogemusega kaalukirurgia valdkonnas ja dr. Rein Adamson on teinud üle 1000 seda tüüpi operatsiooni. Kõik läkski väga hästi. Mul oli väga positiivne kogemus nii kliiniku personali, kirurgi, toitumisnõustaja ja kliinilise psühholoogiga, kellega kohtumine käib operatsioonist taastumise juurde.

Kuidas läks operatsioonist taastumine?

Esimene nädal oli natuke valus süüa ja juua, aga kolme nädala pärast oli see kõik kadunud. Kohtusin kolme nädala möödudes uuesti kirurgiga, kes ütles ka, et esialgu ongi organismil vaja uue normaalsusega harjuda. Ajus on nimelt säilinud endine söömismentaliteet ja suured kogused, ent pärast operatsiooni oli mul kõht ka väikeste kogustega täis. Ka paar lonksu vett kustutas näljatunde. Esimese kolme nädalaga kaotasin 15 kilo.

Kolme kuu möödudes tehti mulle ka vereanalüüs, et kontrollida, kas kõik näitajad on normis. Enesetunne oli mul väga hea ning nii polnud psühholoogile midagi kurta.

Foto: Erakogu

Milline on su elu pärast maovähendusoperatsiooni?

Muutused on märgatavad. Nädalas läks kaal alla kuskil 1,5-2 kilogrammi. Oli üksikuid nädalaid, kus kaal seisis ja paar sellist, kus tuli natukene juurde. Üldjoontes läks kaal aga järjepidevalt alla. Kui kaalusin enne operatsiooni 155 kg, siis kolm ja pool kuud pärast operatsiooni näitas kaalunumber 118 kg. Nüüd, 8 kuud hiljem, olen kaotanud kokku 50 kilo. Et operatsioonijärgne kaalulangus kestab umbes 1,5 aastat, võiks veidi veelgi minna.

Ära on kadunud higistamine, treppidest on kergem käia ning enesetunne on parem. Üleüldiselt liigun rohkem ning saan aru, et tervise seisukohast peabki seda tegema. Mul on väikesed nipid, et ennast liikumises hoida – võimalusel käin jala kui autoga, lisaks pargin auto kaugemale, et mingi osa maast jala tulla.

Just käimine ja ujumine on see, mida olen rohkem tegema hakanud. Seni on kõik vaid paremuse poole läinud. Maovähendusoperatsioon võib olla ikka täielik elupäästja.

Mida sõbrad-tuttavad on öelnud?

Päris sellist asja, et inimesed mind ära ei tunne, pole olnud. Aga jah, muutus on ikka väga märgatav.

Kuidas riiete ostmisega läheb?

Eks garderoob on tulnud välja vahetada. Kui varem olin suurus 4XL, siis nüüd ostan XL suurust.

Vana püksirihma saan täna vabalt kolm korda ümber keskkoha keerata. Õudne mõelda...

Foto: Erakogu

Miks ei õnnestunud sul dieedid enne, kuid nüüd suudad toitumist jälgida?

Tegin varem suuri pingutusi toitumise jälgimiseks, kuid paarikilone kaalulangus võis lõppeda sellega, et tüdimuse tekkides võtsin nädalaga hoopis juurde 10 kilo. Kaal pendeldas üles alla. Peale operatsiooni ei saanud liiga palju süüa ja organism harjus sellega. Muidugi oli ka motivatsioon hoopis teine. Isegi kui vahel patustan, suudan ennast kiirelt korrigeerida ja kaaluhüppeid enam ei ole.

--------------------

Health Clinic on Eesti esimene kliinik, mis alustas maovähenduoperatsioonidega eraklientidele. Kliiniku kaalukirurgia osakonna juht dr. Rein Adamson on Eesti kaalukirurgia valdkonna eestkõneleja, kelle organiseerimisel teostati 2004. aastal Eestis ka kõige esimene bariaatriline operatsioon. Tänaseks on ta teostanud enam kui 1000 operatsiooni ning tema ampluaasse kuuluvad kõik enamlevinud kaalukirurgia protseduurid. Jüri teekond ei ole lõppenud: ta loodab veelgi kaalu langetada.

The Health Clinic on tervishoiuteenuste vahendaja. Adams Kirurgia Grupp OÜ, tegevusluba L02688. KT Kliinik OÜ, tegevusluba L02008.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee