Eesti uudised

SUUR KOROONAKAART: vaata, milline näeb välja maailm Euroopa Komisjoni värvikoodi järgi! 

Priit Pärnapuu, 7. september 2020 18:58
Selline näeb välja maailm 6. septembri seisuga Euroopa Komisjoni värvikoodi järgi. Rohelisega on riigid, kus koroonaolukord on sedavõrd hea, et reisipiiranguid Euroopa Komisjon põhjendatuks ei pea. Halli ja punasega on riigid, mille kohta pole piisavalt andmeid või koroonaolukord on sedavõrd tõsine, et reisipiirangud on põhjendatud. Oranžiga on riigid, kust tulnute reisipiirangud võiks komisjoni hinnangul piirduda kohustusliku testimisega.Foto: Priit Pärnapuu
Euroopa Komisjon tegi möödunud reedel ettepaneku ühtlustada senist reisipiirangute korraldust ja võtta riikide koroonaolukorra kajastamiseks kasutusele neljavärviline kood. Õhtuleht proovis Euroopa Komisjoni värvikoodi alusel värvida maailma kaarti. Suur osa riikidest osutus halliks ehk nende kohta pole piisavalt andmeid, et olukorda hinnata.

Seni on koroonaviiruse leviku mõõtmiseks laialdaselt kasutatud viimase 14 päeva nakatunute arvu 100 000 elaniku kohta. Sellest näitajast on seni sõltunud reisipiirangud Eestisse ja eestlaste võimalused siseneda teistesse riikidesse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.08.2020
Esimese laine ajal saatis koroona paljud nakatunud haiglasse või teise ilma. Miks ei kordu sama praegu?
06.08.2020
Terviseamet: ööpäevaga lisandus 25 koroonapositiivset, Harjumaale tekkis uus kolle