Taifuun Haishen.Foto: Reuters | Scanpix
Toimetas Madleen Vapper 6. september 2020 18:46
Üle 200 000 inimese peab evakueeruma Jaapani alalt, mida ähvardab lähenev torm. Taifuun Haishen peaks eeldatavasti pühapäeval tugevnema, tuues kaasa tugeva vihma ja üle 160km/h tuule.

Taifuun Haishen saabub vaid päeva pärast taifuun Maysakit, mis on piirkonna üks tugevamaid taifuune aastate jooksul. Haishen on viinud kogu Lääne-Jaapani tehaste, koolide ja ettevõtete sulgemiseni. Samuti on tühistatud sajad lennud ja rongiteenused.

Jaapani valitsus korraldab tormi kõrvaldamiseks pühapäeval erakorralise kabineti istungi.

Riigi ilmaagentuur teatas, et tõenäoliselt ei anta kõige tõsisemat taifuunihoiatust, kuid lisas, et elanikud peaksid rannikuäärsete võimalike rekordvihmade ja kõrgete lainete suhtes olema väga ettevaatlikud.

Tormi tõttu on sadadel tuhandetel inimestel soovitatud kolida määratud varjupaikadesse nagu koolid ja rahvamajad. See hõlmab kõiki Nagasakis asuva Goto linna 36 600 elanikku, mida võib taifuun otse tabada.

Kuid kohalik meedia teatab, et mõned inimesed on otsustanud otsida turvalisust hoopis kohalikest hotellidest, et vähendada koroonaviiruse leviku ohtu rahvarohketes avalikes varjupaikades.