Foto: pixabay.com
Toimetas Madleen Vapper 6. september 2020 17:13
Mees, kelle isa kinkis talle igal aastal sünnipäevaks 18aastat vana viski pudeli, müüb nüüd vägijoogi maha ja ostab endale selle eest maja.

Matthew sündis 1992. aastal ja tema isa Pete on oma elu jooksul kulutanud umbes 5000 naela 28 pudelile Macallani viskile. Kollektsiooni väärtuseks on nüüd üle 40 000 naela ja Matthew pani selle müüki, vahendab BBC.

"Ma arvasin, et see oli üsna omapärane kingitus, kuna olin liiga noor, et jooma hakata. Kuid isa oli pannud mulle range keelu neid pudeleid mitte-mitte kunagi avada, ja ma üritasin seda kõigest väest järgida," räägib Matthew.

Isa Pete sõnul ostis ta esimese viskipudeli lapse sünni puhul. "Siis ma mõtlesin, et oleks huvitav, kui ma ostaksin igal aastal poja sünnipäeva puhul ühe pudeli ja ta saaks 18. sünnipäevaks 18 pudelit 18aastast viskit," sõnas ta ning lisas, et muidugi polnud see ainus kingitus, mille poeg iga aasta sai.

Sellest ajast alates on ekspertide sõnul Macallan muutunud sissenõutavaks viskiks ja Matthew loodab oma kollektsiooni müüa 40 000 naela eest ja kasutada seda raha oma esimese maja sissemakseks.

"Macalani väärtus on viimase viie kuni kümne aasta jooksul tohutult tõusnud," ütles ta. "Nii tohutu pudelikollektsiooni omamine on tegelik müügiargument." Tema sõnul oli kollektsiooni vastu juba suur huvi olnud, peamiselt New Yorgi ja Aasia ostjatelt.

Kommentaarid  (1)

Urmas 6. september 2020 20:47
"Siis ma mõtlesin, et oleks huvitav, kui ma ostaksin igal aastal poja sünnipäeva puhul ühe pudeli ja ta saaks 18. sünnipäevaks 18 pudelit 18aastast viskit," Kas tal loogikaga ei ole midagi viltu? Poja esimeseks sünnipäevaks ostetud 18-aastane viski ei saa mitte kuidagi poja 18 aastaseks saamisel olla ikka veel sama vana kui ostmise hetkel. 18+18 on ikka vist 36 aasta vanune viski. Iga järgmise sünnipäevaviskiga muidugi viskide vnus väheneb.

SISUTURUNDUS