Eesti uudised

Popov: loodan väga, et meil puudub varjatud levik (3)

Toimetas Carolin Liis Tamm, 6. september 2020 09:25
Arkadi PopovFoto: Robin Roots
Põhja- Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini ülemarst Arkadi Popov ütles, et nakatunute arvu kasv näitab inimeste kergemeelset suhtumist karantiinireeglitesse, aga loodab, et meil puudub varjatud levik. "Ma arvan, et me tegelikult selle teise laine vaatevinklis peaksime olema maskide suhtes konkreetsemad," ütleb Popov ERR-ile Aktuaalses Kaameras

Popovi sõnul suureneb nakatunute arv seetõttu, et inimesed eiravad pärast nakatunuga kontaktis olemist karantiinireegleid ja viirus kandub pidevalt edasi. "Teatud kolded, mis meil on olemas praegu, viitavad sellele, et inimesed, kellel olid haigusnähud, kes näiteks tulid välismaalt meile Eestisse, kohtusid mitmete inimestega ja lahkusid välismaale, kust nad tulid. Tegelikult ma arvan, et nad suhtusid suhteliselt kergemeelselt (karantiini)," lausus Popov.

Popov soovitab inimestel avalikes kohtades maske kanda ja märgib, et maskide kandmise kohustust peaks tõsisemalt võtma. "Ma arvan, et me tegelikult selle teise laine vaatevinklis peaksime olema maskide suhtes konkreetsemad." 

Viimastel päevadel suurenenud nakatanute arvu kasvu Popov veel viiruse teiseks laineks ei nimeta. "Hetkel ikkagi vaatamata sellele, et tänane (laupäev – toim.) number oli selline ähvardav 35, on meil ikkagi tegemist koldelise levikuga. Meil puudub, loodan väga, et puudub varjatud levik. Laialdane varjatud levik räägib meile sellest, et tegemist on juba olukorraga, mis läheb vaikselt kontrolli alt ära," lausus Popov.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee