Maailm

Läti sel nädalal siiski Eestist tulijat karantiini ei sunni (3)

Toimetas Aare Kartau, Greete Kõrvits, 4. september 2020 15:41
Läti tervishoiuministri sõnul domineeris naaberriikides poliitikute, mitte ekspertide arvamus.Foto: AFP/Scanpix
Läti tervishoiuminister Ilze Viņķele kritiseerib naabreid, tema sõnul on Covid-19 suhteliselt kõrge haigestumus eestlaste ja leedukate seas suuresti tingitud sellest, et nad taganesid ühepoolselt nn „Balti mullis“ kokku lepitud rangetest liikumispiirangutest, vahendab jauns.lv.

Viņķele selgitas täna, et Balti riikide sisepiiride avamisel leppisid Eesti, Läti ja Leedu kokku kõigi kolme riigi inimeste jaoks kehtivates rangetes tingimustes, kui küsimuse alla tuleb reisimine Baltimaadest väljapoole. Tervishoiuministri sõnul kaldusid Eesti ja Leedu neist tingimustest kõrvale „ühepoolselt, sellest Lätit eelnevalt teavitamata“. 

Samal teemal

„Nad hakkasid reisima palju vabamalt, nad võtsid kasutusele mitmeid kontrollmeetmeid, mis nägid välja karmid, ent mis ei andnud epidemioloogilisele ohutuskontrollile mingit suurt väärtust. Nüüd näeme tulemust,“ hurjutas Viņķele teisi Balti riike. Tema arvates domineeris poliitika naaberriikides ekspertide arvamuse üle. 

Läti haiguste ennetamise ja tõrje keskus lisab täna ilmselt Eesti ja Leedu riikide hulka, kust tulles tuleb järgida 14 päeva kestvat isolatsiooni. Täna kell 15 toimus sellega seoses Läti valitsuse erakorraline istung. Seal otsustas valitsus, et Eesti jääb siiski napilt karantiinikohustusest välja. Uuesti arutavad lätlased olukorda ning uurivad naabrite nakatumisnumbreid järgmisel reedel.

Läti valitsus ei kohalda homsest karantiini Eestile, kuna Eesti näitaja oli hommikul alla 16, ehk 15.98. Täna hommikused...

Posted by Urmas Reinsalu on Reede, 4. September 2020

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee