Maailm

Ilusalongis maskita viibinud demokraat Nancy Pelosi: „See oli lõks!“ (1)

Toimetas Aare Kartau, 3. september 2020, 11:27
Nancy Pelosi on tema suunas laekunud kriitika peale pahane.Foto: AFP/Scanpix
USA esindajatekoja spiiker Nancy Pelosi ütles, et tema visiit San Francisco ilusalongi oli ettevalmistatud lõks. Demokraadist levisid meedias fotod, millel ta oli maskita. Samuti ei tohi osariigi karantiinireeglite kohaselt sellised salongid siseruumides üldse praegusel ajal teenuseid pakkuda.

Juhtiv demokraat teatas kolmapäeval ajakirjanikele, et võtab vastutuse vaid naabruskonna salongi usaldamise eest, mida ta on minevikus mitu korda külastanud, vahendab BBC. „Tuleb välja, et see oli lõks,“ sõnas Pelosi, kelle esmaspäeval toimunud külastusest levisid internetis turvakaamera kuvatõmmised, millel ta oli maskita. „Ma võtan vastutuse lõksu langemise eest ja see on kõik, mida ma selle teema kohta ütlen,“ põrutas pettunud Pelosi, kelle arvates võlgneb eSaloni ilustuudio talle vabanduse. Esindajatekoja spiikri sõnul oli salongist talle öeldud, et korraga võib seal käia üks inimene.

Maskita Nancy Pelosit kujutav kaamerasalvestis jõudis peagi konservatiivse uudistekanali Fox Newsi valdusesse. Kaadritelt on näha, et ta ei katnud siseruumis maskiga nina ega suud, vaid kandis seda hoopis kaelas. Alates pandeemia puhkemisest on Pelosi varem avalikkuse ees alati maski kandud, ent seda eiravaid vabariiklasi hurjutanud. 

Pelosi intsidendi kohta võttis muidugi sõna ka president Donald Trump. „Pöörane Nancy Pelosi tehakse maatasa, sest ta käskis avada ilusalongi ajal, mil kõik teised on suletud ja kuna ta ei kandnud maski – ehkki ta peab sellest kõigile teistele loengut. Ma võtame pea kindlasti esindajatekoja tagasi ja saadame Nancy pakkima,“ säutsus Trump Twitteris. Järgnevas säutsus mainis riigipea, et Pelosi väljaandmine salongi poolt oli suur asi. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee