Poliitika

Kaja Kallas: selle valitsuse suunamudija on Martin Helme (1)

Toimetas Triinu Laan, 3. september 2020, 00:26
Foto: Martin Ahven
"Selle valitsuse sunnamudija on Martin Helme. Mida tema ütleb, seda valitsuses ka läheb. Keskerakonnast pole suurt midagi kuulda," nentis Reformierakonna esimees Kaja Kallas ETV saates "Esimene stuudio".

Ta meenutas Mailis Repsi öeldut, et Keskerakonnal kattuvad väärtused EKREga. "Järelikult on Keskerakond muutunud ja seda EKREga lähedasemaks. Kõik on üks teater valijate jaoks," ütles Kallas. 

"Me oleme poliitilise jõuna poliitikas pikalt olnud, oleme teinud ka otsuseid, mille eest oleme pälvinud kriitikat. Aga praegu on küsimus selles, kas me läheme teadlikult ühiskonda lõhestama mitmel tasandil või üritame seda kokku lappida," vastas Kallas saatejuhi kriitikale, et koalitsiooni planeeritav rahvahääletus on Reformierakonna valitsuses vastu võetud kooseluseaduse otsene tagajärg. 

Kallas tõi välja, et oluline on vahet teha põhiseadusel ja perekonnaseadusel ning viimast ükski poliitiline jõud praegu muuta ei soovi. "Kui panna rahvahääletusele küsimus kas abielu peaks olema mehe ja naise vahel ja rahvas vastab, et jah, peaks, siis riigikogu ei tohi perekonnaseadust muuta, aga keegi ei tahagi seda muuta," ütles Kallas ning selgitas, et põhiseaduse muutmiseks on ette nähtud täiesti teistsugune kord.

"See valitsuskoalitsioon ei ole küll väga näidanud seda, et nad põhiseadust oleks lugenud või tundma õppinud, aga selle rahvahääletuse puhul ma siiski soovitaks seda teha," lausus Kallas.

Kallas selgitas, et kui rahvahääletus kohalike valimiste ajal toimub, siis jäävad olulised kohalikud küsimused varju ning nendest ei räägita piisavalt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee