Maailm

Valgevene kehtestab Balti riikidele sanktsioonid 

Toimetas Triinu Laan, 2. september 2020 20:20
Vladimir Makei Foto: Tass/Scanpix
Valgevene kehtestab Läti, Leedu ja Eesti kõrgematele ametnikele reisikeelu, teatas riigi välisminister kolmapäeval.

Valgevene välisminister Vladimir Makei ütles kohtumisel Moskvas oma Venemaa kolleegiga, et Valgevene plaanib kehtestada vastumeetmed Läti, Leedu ja Eesti ametnike vastu, teatas Reuters. 

Makei sõnul on see vastumeede Balti riikide esmaspäevalasele otsusele kehtestada reisisanktsioonid 30-le Valgevene ametnikule, kaasa arvatud end presidendiks kuulutanud Aljaksandr Lukašenkale. 

Makei ei täpsustanud, kellele sanktsioonid rakenduvad, kuid sõnas, et meede on suunatud Valgevene siseasjadesse sekkuda üritanud isikutele.

Samal teemal

"Meie jaoks on see täiesti vastuvõetamatu," ütles ta ja hoiatas, et Minsk on valmis kehtestama vastumeetmeid kõikidele riikidele, kes  Valgevenele sanktsioone kehtestavad.

31. augustil avalikustas Eesti välisministeerium nimekirja Valgevene ametiisikutest, kellele kehtestatakse rahvusvahelise sanktsiooni seaduse alusel sissesõidukeeld. Nimetatud isikutel on keskne roll Valgevene valimistulemuste võltsimises ja vägivalla kasutamises rahumeelsete meeleavaldajate suhtes.

Viieaastane sissesõidukeeld Eesti Vabariiki (kehtivusajaga 31. augustist 2020 kuni 30. augustini 2025) kehtestatakse Aljaksandr Lukašenkale, Valgevene siseministrile, justiitsministrile ja peaprokurörile, presidendi administratsiooni teenistujatele, Valgevene keskvalimiskomisjoni liikmetele ning jõuametkondade esindajatele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee