Maailm

POLE KAHTLUSTKI: Navalnõi mürgitati närvimürk Novitšokiga 

Toimetas Greete Kõrvits, 2. september 2020 16:55
Foto: Reuters/Scanpix
Saksa valitsus teatas kolmapäeval, et Vene opositsiooniliider Aleksei Navalnõi mürgitati Novitšoki tüüpi närvimürgiga, sama ühendiga, mida kasutati Inglismaal Skripalide mürgitamiseks.

Saksa võimude pöördumises seisab, et toksikoloogiatestide tulemustes polnud mingit kahtlust: tegu on kurikuulsa närvimürgiga, mis oleks topeltspiooni Sergei Skripali ja tema tütre Julija Salisburys äärepealt hauda viinud.

Samal teemal

Navalnõi viibib Berliini Charite haiglas arstide hoole all ning teda on alates 20. augustist, mil ta Tomski lennujaama kohvikus arvatavasti mürgitatud teed jõi, kunstlikus koomas hoitud.

Navalnõi meeskond usub, et mürgitamise taga on Venemaa president Vladimir Putin. Vene valitsus muidugi eitab süüdistusi ning riiklik uudisteagentuur TASS väidab, et Kreml pole Saksa arstidelt Novitšoki kohta midagi kuulnud.

BBC kirjutab, et Saksa liidukantsler Angela Merkel kohtus oma valitsuskabineti liikmetega, et edasisi samme arutada. Eesti välisminister Urmas Reinsalu kirjutab Facebookis, et suhtles Navalnõi esindajatega ning kinnitas neile, et nii Eesti kui ÜRO julgeolekunõukogu suhtuvad uudisesse täie tõsidusega.

Saksa valitsuse avaldus, et opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi mürgitati novichok nimetust kandva Vene keemiarelvaga...

Posted by Urmas Reinsalu on Kolmapäev, 2. September 2020

Loe Navalnõi mürgitamisest lähemalt SIIT ja SIIT.

Samal teemal

26.07.2020
PELGALT TÜHI KÄRA? Kreml ei näe põhjust alustada Navalnõi mürgitamise suhtes kriminaaluurimist
25.07.2020
SEITSE TOKSILIST JUHTUMIT: Vene võime on kahtlustatud peale Navalnõi veel mitme dissidendi mürgitamises
24.07.2020
Saksa arstid: tõenäoliselt Navalnõi mürgitati