Maailm

Belgias leiti purskkaevu peidetud süda, mis kuulus linna esimesele meerile 

Toimetas Aare Kartau, 2. september 2020, 15:58
Tsingist laegas, kus hoitakse linnapea Pierre Davidi südant.Foto: twitter.com/ExpatBelgium
Belgia idaosas asuvas Verviersis avastasid ehitustöölised uhkelt ehitud purskkaevu renoveerides kummalise eseme. Nimelt oli selleks enam kui 180 aastat tagasi surnud esimese linnapea süda, teatab BBC.

Verviersi avalike tööde eest vastutav ametnik Maxime Degey ütles, et esimese meeri Pierre Davidi kohta käivast linnalegendist on viimaks saanud reaalsus. „Laegas oli purskkaevu ülemises osas Pierre Davidi büsti lähedal ühe kivi taga, mille me renoveerimistööde käigus eemaldasime,“ kirjeldas Degey südame avastamist. 

Ringhäälinguorganisatsiooni RTBF teatel oli 20. augustil leitud süda „tõeliselt laitmatus seisukorras“. Organit säilitati tsinklaekas peitunud õhukindlas alkoholiga täidetud purgis. Metallist karp koos südamega viidi vähemalt ajutiselt kohalikku kunstimuuseumisse. Laekale graveeritud tekst kinnitab, et süda peideti purskkaevu 44 aastat pärast Pierre Davidi surma.

Verviersi tuletõrjeteenistuse asutanud linnapea Pierre David suri 1839. aastal, kui ta heinaküünis kukkus. Toonased linnavõimud käivitasid lahkunud meeri auks püstitatava monumendi rajamiseks kogumisfondi. Pere nõusolekul eemaldasid kirurgid 68aastase mehe südame, et seda saaks mälestusmärgi sees säilitada. Verviersi ametlikul veebisaidil kirjutatakse, et kulus mitukümmend aastat, enne kui linn monumendi püstitamiseks vajaliku raha kokku sai. Võimud otsustasid, et Verviersi esimese linnapea austamiseks rajatakse purskkaev, mis õnnistati sisse alles 1883. aastal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee