ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | SUUR KIRG: hispaanlane on Eestis elades külastanud üle 200 muuseumi! 

Gitta Riener | Video: Gitta Riener, 3. september 2020, 18:00
"Ma olen siin riigis elades külastanud üle 200 muuseumi," räägib hispaania keele õpetaja ametit pidav Rafael L. Salieto Gámez (30), kelle suur kirg on külastada eriilmelisi muuseume.  

Eriti meeldivad Rafaelile väikesed kogukonnamuuseumid. "Sageli ei ole need avalikkusele avatud. Sa pead helistama ja siis avatakse," tõdeb hispaanlane, kes on Eestis elanud viis aastat. 

Rafaelile avaldas muljet Viljandis asuv Kondase Keskus, kus saab tutvuda maalikunstnik Paul Kondase suurteostega. "Mul on kodus isegi tema maali koopia olemas," lisab ta. 

Rafaelile meeldib muuseume külastada ka seetõttu, et see on väga hea võimalus tutvuda riigi ja kultuuriga. Samuti peab ta oluliseks toetada kohalikku elu: "Võib-olla muuseumi sissepääs ei maksa midagi, aga sa ostad midagi kohalikust poest. See aitab seda piirkonda." 

Rafaelil on terve nimekiri muuseumitest, mida ta sooviks veel külastada. "Peaaegu igal nädalal võib leida uusi muuseume," tõdeb ta. 

Üks huvitav muuseum, mida Rafael soovib külastada, asub Keri saarel. Talle meeldiks vaadata seal ka tuletorni ja ehk mõneks ajaks sinna jääda. 

Samal teemal

5. veebruar 2020, 15:51
ÕL VIDEO | ISEMOODI SILMAILU: vaata, kuidas laealust ehivad 72 pissipotti!
15. november 2019, 12:02
KAUNIS HARULDUS: kollektsionäär tõi avalikkuse ette Amandus Adamsoni seninägematu teose

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee