Maailm

VIDEOD | Valgevene märulipolitsei vahistas kümneid protestima kogunenud tudengeid 

Toimetas Aare Kartau, 2. september 2020 12:35
Märulipolitsei kasutas noorte meeleavaldajate suhtes karme meetmeidFoto: AP/Scanpix
Valgevene märulipolitsei vahistas teisipäeval mitukümmend tudengit, kes tähistasid kooliaasta algust Aljaksandr Lukašenka vastu suunatud protestidega, kirjutab Reuters.

Tuhanded üliõpilased otsustasid Svjatlana Tsihhanovskaja üleskutsel 1. septembril kooli boikoteerida ja selle asemel Minski tänavatele koguneda. Nad avaldasid pahameelt Aljaksandr Lukašenka režiimi vastu, lehvitades opositsioonisümboolikaga lippe ning skandeerisid „Fašistid“ ja „See on meie linn!“. Mõned tudengid üritasid moodustada tänavatel inimketti, ent märulipolitsei tõmbas nende plaanile karmilt kriipsu peale. Teadaolevalt peeti kinni ka mõned keskkooliõpilased. Inimõiguslaste rühmituse Viasna teatel arreteeriti enam kui 40 meelt avaldanud õpilast.

Sotsiaalmeedias jagatud videod näitavad, kuidas maskides OMONi märulipolitseinikud protestivaid noori kinni pidasid ja bussidesse tirisid. Teadaolevalt vahistati ka seitse ajakirjanikku, kes demonstratsiooni kajastasid. Võimude sõnul peeti nad kinni dokumentide kontrollimise eesmärgil.

Kohaliku meedia teatel puhkesid uued protestid ka Minski traktoritehases (MTZ) ja Minski raskeveokite tehases (MZKT). Samuti avaldasid meelt pealinna äärealal tegutseva Valgevene kõrgtehnoloogilise tööstuspargi (HTP) töötajad.

Samal teemal

02.08.2020
Lukašenka halvustas Balti riike: neile anti käsk aia alt klähvima hakata
28.07.2020
Putin lubas Lukašenkale väed appi saata, kui olukord täielikult kontrolli alt väljub
24.07.2020
MINSKI ELANIK: pärast pühapäevast meeleavaldust on kindel, et Lukašenka on talveks kadunud!
23.07.2020
15. protestipäev: Valgevenes tuli tänavaile üle 100 000 inimese