Eesti uudised

RASKED AJAD: Tallink Grupp alustab suuremahulist koondamist (1)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 2. september 2020 12:35
Tallink MegastarFoto: Stanislav Moshkov
Tallink Grupp andis kolmapäeval kontserni töötajaskonnale teada, et teeb sel nädalal Eesti Töötukassale ja Eesti Meremeeste Sõltumatule Ametiühingule teavituse täiendava kollektiivse koondamise protsessi kohta.

Lisaks kollektiivse koondamise protsessi algatamisele Eestis on kontsern alustanud täiendavat kollektiivse koondamise protsessi ka Lätis.

Samal teemal

Kontserni Soome tütarettevõtte, Tallink Silja OY töötajaskonnast on suur hulk juba praegu palgata puhkusel ning jäävad jätkuvalt palgata puhkusele, kas osaliselt või täielikult. Palgata puhkusel on mingis ulatuses kõik Tallink Silja OY 1200 kalda- ja meretöötajat, sealhulgas ettevõttele kuuluva kahe Soome lipu all opereeriva laeva, Silja Serenade ja Baltic Princess’i meeskonnaliikmed. Olukorda jälgitakse pidevalt ning võimalike täiendavate meetmete või tegevuste vajadust hinnatakse jooksvalt.

Kokku puudutavad ettevõttes algatatud ja toimuvad efektiivistamise protsessid kuni 2500 Tallink Grupi töötajat kõigis riikides. Nende töö võib saada mõjutatud moel või teisel, sõltuvalt edaspidistest läbirääkimistest osapooltega.

„Viirusnäitajate järjekordne halvenemine meie piirkonnas, meie koduturgude erinev lähenemine reisipiirangutele, Soome meedias reisisoovituste ümber olnud infomüra, mis on piletimüüki viimase kolme nädala jooksul tugevalt pärssinud, ja riiklikke toetusi puudutavate täiendavate otsuste puudumine tänase seisuga erinevates tegevusriikides on viinud meid selleni, et meie ettevõtte jätkusuutlikkuse tagamiseks tuleb meil kiiresti ja otsustavalt oma ettevõtet ja tegevusi veelgi enam optimeerida,“ kommenteeris reorganiseerimise algatamist Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

„Selge on see, et antud olukorras ja tänastes tingimustes ei ole meie jaoks majanduslikult võimalik kõiki juba niigi vähendatud teenuseid plaanitud ulatuses pakkuda. See omakorda tähendab, et ka tööd ei ole meil kõigile kevadega võrreldes vähendatud koosseisus töötavatele kolleegidele enam pakkuda. Kevadel tegime plaane lootuses, et suve lõpust saab taas avada reisid Rootsiga. Tänaseks oleme olukorras, kus turismireisideks on kinni endiselt Rootsi ning Eesti ja Soome vaheline turismireiside korraldamine on erinevatel põhjustel oluliselt häiritud. Ma loodan siiralt, et nii Eesti, Soome kui Rootsi poolt tulevad lähiajal täiendavad palgatoetused turismisektorile,“ ütles Nõgene.

Nõgene seletas, et kui toetusotsused tehakse riikide poolt kiiresti või turuolukorra muutudes, on ka nemad valmis kohe oma tänased plaanid ja otsused üle vaatama. Tema sõnul on turismisektor ja sellest sõltuvad ettevõtted käesolevas kriisis kõige rohkem tegevust kaotanud ning nende tegevuse taastumine võtab ka kõige enam aega. Sellepärast on tarvis riikidel käituda otsustavalt ja sektorit toetada vähemalt järgmise aasta varasuveni.

„Siinkohal on hea näide Saksamaa, kus juba eelmisel nädalal võeti vastu otsus pikendada palgatoetusmeetmeid vähemalt kuni 2021. aasta lõpuni,“ lisas Nõgene.

Ametiühingute keskliidu juht ja töötukassa nõukogu esimees Peep Peterson ütleb, et kuidagi tuleb leida viis, et Tallinki töötajaid aidata. „Kas see on täpselt selline, mida ettevõtte soovib, seda me arvatavasti teha ei saa, aga mingi lahendus tuleb leida. Ma ei luba midagi, esmaspäevasel töötukassa koosolekul vaatame üle reservid ja võimalused. Tuleks aidata nii, et vähemalt känd jääks püsti, kus hiljem saaks oksad kasvama hakata," kommenteerib Peterson.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee