Maailm

Lukašenka halvustas Balti riike: neile anti käsk aia alt klähvima hakata 

Toimetas Aare Kartau, 2. september 2020 10:17
Aljaksandr Lukašenka: „Nad peaksid olema Lukašenkat ja Valgevenet rünnates ettevaatlikud, sest nende oma inimesed võivad neid nii tugevalt lüüa, et neil puuduvad hiljem hambad“.Foto: AP/Scanpix
Valgevene president Aljaksandr Lukašenka teatas teisipäeval, et Valgevene peab tegema majandusalaseid otsuseid seoses Balti riikide kehtestatud sanktsioonidega. Ta hurjutas Balti riike, nimetades neid nõrkadeks ja mainis, et Eesti, Läti ja Leedu hakkasid „käsu peale aia alt klähvima“, vahendab Valgevene riiklik uudisteagentuur Belta.

Lukašenka sõnul peaksid „küpsemad“ riigid mõistma, et Valgevenega ei tasu tülisid otsida, sest riik võib sulgeda piirid Bresti ja Hrodna lähedal, mille tõttu ei saaks Saksa kaubavedu nii lihtsalt itta suunduda. End Valgevene presidendiks kuulutanud poliitiku arvates kästi „nõrgematel“ Balti riikidel Valgevene vastu välja astuda. „Neile anti käsk rünnata, misjärel hakkasid nad aia alt klähvima. See on minu hinnang,“ põrutas Lukašenka.

Samal teemal

26 aastat riiki juhtinud mees rõhutas, et Balti riigid peaksid olema suhetes Valgevenega ettevaatlikumad, sest nende endi rahvad võivad näha seda hoopis teises valguses. „Nad peaksid oma rahvale selgitama, kuidas nad on riiki reforminud viisil, mis on kaasa toonud Nõukogude ajaga võrreldes rahvastiku ligi poole võrra vähenemise. Seetõttu peaksid nad Lukašenkat ja Valgevenet rünnates olema ettevaatlikud, sest nende oma inimesed võivad neid nii tugevalt lüüa, et neil puuduvad hiljem hambad,“ rõhutas Lukašenka veendunult.

Valgevene rahvalt palju kriitikat teeninud Lukašenka lisas, et Valgevene valitsus töötab välja reisisanktsioonidele vastavaid meetmeid. „Me ei hakka seal juurdepääsu nimel võitlema. Üritame lahendada probleemi majandusliku mõjujõu abil,“ toonitas Lukašenka.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee