Järgmine peatus | Õhtulehe raadio

„JÄRGMINE PEATUS“ | Avasta arhailist ja ehedat Lätit: imeline Põhjamaade Pariis, kummitusküla Irbene ja romantiline Cēsis 

Ohtuleht.ee, 2. september 2020 10:02
Silja romantikalinnas CēsisesFoto: Erakogu
Tänase saate külaline Silja Paavle nimetab oma üheks lemmikriigiks Lätit.

Silja tõdeb, et Läti on ühelt poolt ülisarnane Eestile (näiteks loodus), kuid tegelikult on seal nii palju erinevat (näiteks ehedus ja arhailisus). Sel suvel on kindlasti rohkem rahvast Lätit avastanud ning Silja avaldab lootust, et see jääb eestlaste jaoks jätkuvalt armastatud sihtpaigaks.

Olles käinud Lätis lugematul arvul kordi, annab Silja nõu, milliseid põnevaid paiku külastada. Näiteks Cēsist soovitab ta kõigile – nii romantikutele, lastega peredele kui ka üksikreisijatele. Samuti mõtiskleb Silja, miks võrreldakse Riiat Pariisiga – ning jagab nippe, mida Lätimaa pealinnas ette võtta.

Kuigi Lätil meresaari ei ole, laiutab keset Daugava jõge nende suurim saar Dole, kus asub kena vabaõhumuuseum, mõis ja park. Silja hinnangul on see vahva paik väljasõiduks.

Põneva sihtkohana pakub saatekülaline ka Irbenet, mis on Läti oma Viivikonna (kummituslinn). Irbene on varemetes küla, mis oli vene ajal salastatud ning polnud isegi kaardile märgitud.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Tule ja jälgi meid Soundcloudis või Facebookis:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee