SÜÜDI MÕISTETUD: Malle Kobinile mõisteti augustis liitkaristuseks 4 aastat ja 6 kuud vangistust. Kui kohtuotsus jõustub, võetakse temalt ka aasta ema tiitel.Foto: Tiit Blaat / Ekspress Meedia
Kristiina Tilk 1. september 2020 16:06
Aasta ema tiitliga pärjatud Malle Kobini mõistis kohus hiljuti süüdi kasulaste väärkohtlemises. Spetsialistide sõnul ei ole tema juhtum paraku erand: kasuvanemad on laste peal varemgi vägivalda tarvitanud. Viimase viie aasta jooksul on olnud neli juhtumit, mille kohta politseile on esitatud kuriteoteade. 

Asenduskodus või hooldusperes kasvavate lastega on pidevas kontaktis kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötaja. Lapse või pere abivajadus ilmneb üldjuhul suheldes lastekaitsetöötajaga. Näiteks kui pere ise küsib nõu või abi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

tere 1. september 2020 17:15
Millal võetakse vastutusele need inimesed kes teadsid aga pigistasid silma kinni ja vaatasid kõrvale?
\*_*/ 1. september 2020 17:14
Teata, teata, teata ... Ja mis sest kasu on? Küllalt on kuulda juhtumitest, kus just need teated takerduvad ametnike töötahte puudumisse või vastupidi hüppavad välja "ülipüüdlikusena". Tahan "seda last päästa" sõltumata sellest, kas Ta vajabki päästmist. Ametniku töö peab olema ikka sisuline, mitte ainult linnukeste loendus aruandluses.
valikuid pole. 1. september 2020 19:22
Igaüks alustab iseendast. Mittetegemise põhjuste otsimise ja kajastamisega tekitab vaid kahtlusi teistes ja üleüldist kahju. Tekitab vaid abitust ja käega löömise meeleolu, aga seda pole tarvis. Kui ei tee, ära tee, ei pea tegematajätmist põhjendama, kui pole just vastutav isik. Pealegi inimesi on erinevaid igal kohal, üks lööb käega, kümme mitte.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS