Eesti uudised

KOHUS OTSUSTAS: Nordica peab maksma Estonian Airi ekstöötajatele üle 1,5 miljoni euro 

Ärileht / Ohtuleht.ee, 1. september 2020 11:05
Estonian AirFoto: TEET MALSROOS
Aastaid veninud vaidluses Estonian Airi endiste töötajate saamata jäänud palkade üle andis maakohus esmaspäevase otsusega õiguse pankrotistunud lennufirma töötajatele.

Maakohtu seisukoht on ühene - 52 hagi esitanud töötajat peavad oma 2015. aastal saamata jäänud töötasud kätte saama Estonian Airi järglastelt ehk Nordicalt ja Transpordi Varahalduselt, kirjutab Ärileht.  Nordica peab endistele töötajatele maksma kokku 1 514 219,19 eurot.

2015. aasta novembris pankrotti läinud riikliku lennufirma Estonian Airi järglaseks sai üleöö Nordic Aviation Group ehk uus riiklik lennufirma Nordica. Kui toona klaaris riik reisijate ärajäänud lendude arved ja pakkus asendusi mõne päevaga, siis Estonian Airi töötajad pole neile kollektiivlepinguga lubatud hüvitisi näinud siiani. 

Hingusele läinud lennufirma töötajaid esindanud vandeadvokaat Kalle Kaspar Sepper sõnas, et kohtotsusega tuvastati AS Estonian Airi tegevuse üleviimine Nordicasse. See tähendab, et Nordica vastutab kõikide eelkäija kohustuste eest. 

"Muu hulgas tähendab see, et ka riigi poolt AS-ile Estonian Air antud riigiabi ca 85 miljonit eurot, mis Euroopa Komisjoni otsuse kohaselt tuleb tagasi nõuda, tuleks pöörata sissenõudmisele Nordica vastu," sõnas ta pressiteate vahendusel. 

Menetlus kestis esimeses kohtuastmes ligi kolm ja pool aastat ja ainuüksi riik kulutas vaidluses oma advokaatide peale mitusada tuhat eurot, lisas vandeadvokaat Jüri Sirel.