Maailm

Valgevene võimud lubasid „sügava pettumuse“ valmistanud Balti riikide sanktsioonidele vastata (3)

Toimetas Aare Kartau, 1. september 2020 10:10
Valgevene välisministeeriumi pressiesindaja Anatoli Glaz nimetas Balti riikide käiku järelemõtlematuks.Foto: TASS/Scanpix
Valgevene väljendas Balti riikide sanktsioonide üle „sügavat pettumust“ ja andis märku, et vastab „järelemõtlematule käigule“, vahendavad Reuters ja Tut.by.

Valgevene välisministeeriumi pressiesindaja Anatoli Glazi sõnul tutvuti põhjalikult Eesti, Läti ja Leedu seisukohtadega. Ta mainis, et naaberriikide arvamus on Valgevenele tähtis, ehkki viimaste sammude valguses aina vähem ja vähem. „See on kahetsusväärne olukord. Pole selge, kuidas Leedu, Läti ja Eesti käik aitab toetada Valgevene suveräänsust ja sõltumatust, millest nad on palju rääkinud. Üha jätkuv soov sama reha otsa astuda ja nõiaringis kõndida tekitab sügavat pettumust,“ mainis Glaz, kelle sõnul on suurim rumalus teha asju samamoodi ja loota, et tulemus on erinev.

Samal teemal

Valgevene välisministeeriumi pressiesindaja sõnul viivad sanktsioonid loodetust vastupidise tulemuseni. „Oleme varem öelnud, et Valgevene peab kasutusele võtma asjakohaseid meetmeid, et reageerida nende käikude algatajatele. Seda tehakse! Me ootame kannatlikult hetke, mil meie partnerite peas hakkab domineerima terve mõistus,“ rääkis Anatoli Glaz.

Euroopa Liit on töötanud välja nimekirja Valgevene ametnikest, kelle vastu võidakse rakendada Balti riikidega sarnaseid sanktsioone. Siiski on lääneriigid olnud enamasti ettevaatlikud, üritades vältida Venemaa sekkumist konflikti. Eesti, Läti ja Leedu teatasid reisisanktsioonide kehtestamisest Aljaksandr Lukašenka ja 29 Valgevene ametniku vastu 31. augustil. Neile määrati sisenemiskeeld Balti riikidesse. Esmaspäeval kehtestatud sanktsioonide kohta loe pikemalt SIIT.

Samal teemal

02.08.2020
Lukašenka halvustas Balti riike: neile anti käsk aia alt klähvima hakata
01.08.2020
Valgevene opositsioonitegelased loovad uue erakonna
31.07.2020
Balti riigid kehtestasid reisisanktsioonid Lukašenkale ja kümnetele teistele Valgevene ametnikele
30.07.2020
Valgevene protestijate „õnnesoov“ Lukašenkale: puusärk!