Sisuturundus

Pintslite välimääraja: milline pintsel sobib missuguseks tööks?  

Anza, 2. september 2020, 15:47
Foto: Anza
Suures plaanis võib pintslid jagada sise-, väli- ja eritööde pintsliteks. Sisetööde pintslid on laiusega 50-100 mm ning tähtis on, et pintsel jätaks ühtlase sileda jälje. Samas on välitööde pintsli puhul oluline väga hea mahutavus ja vastupidavus. Need on tavaliselt laiusega 75-120 mm. Eritööde pintslid on aga näiteks pika varrega radiaatoripintsel või eriti lai lakipintsel.

Anza Platinum Flat mahutab palju värvi ja jätab sileda ning ühtlase pinna.

Pintsleid valmistatakse naturaalsetest ja sünteetilistest harjastest või kombineeritakse neid omavahel.

Vaata pintslitesti, kus on näha, kui erineva värvimahutavusega on pintslid:

Naturaalsetest harjastest pintslid on tavaliselt valmistatud pikakarvaliste Hiina sigade karvkattest ning nende kvaliteet sõltub sigade kasvatuse regioonist. Värvus kvaliteeditaset ei näita, nii et harjaseid võib olla musti või beežikaid. Naturaalse harjase puudused on, et vees seistes need punduvad ja lähevad harali. Seetõttu ei soovitata neid kasutada veepõhiste värvidega. Pintsli kvaliteet võib olla väga erinev ning mõni võib ohtralt karvu ajada.

Naturaalne harjas pole nii vastupidav kui sünteetiline. Sünteetilise pintsli plussideks on kõrge temperatuuritaluvus ja harjaseotste naturaalne hargnemine, mis pehmendab pintslijälge.  Võib öelda, et kasvutrend on sünteetiliste harjaste suunas.

Sünteetilise harjasega pintslid on väga vastupidavad, nende kvaliteet on ühtlane ning need sobivad kõikidele värvitüüpidele. Kombineeritud harjastega pintslites on koos naturaalse ja sünteetilise harjase head omadused.

Kuidas ära tunda head pintslit?

Pintslit vaadates pane tähele, et harjased oleksid ühtlaselt koos, mitte harali. Hea nipp on pintsel õrnalt vastu põske panna. Kui see tundub põsele pehme, siis jätab ta ka ilusa pehme jälje.

Samuti jätab pikemate harjastega pintsel pehmema värvijälje. Pintsli ots peab olema kooniline ehk harjased tipust koonusena ära lõigatud. Metallosad peaksid olema roostevabast terasest, et veega kokku puutudes ei hakkaks tarvik roostetama. Väga tähtis on ka käepideme kuju, et pintslit oleks mugav käes hoida ja sellega töötada. Kvaliteetse pintsli käepide on pehmemast kummist ja loodud täpselt käe järgi, et käe väsimist maksimaalselt vältida. Anza pintslitel on ka purgi külge riputamise konks ning neile saab kinnitada pikendusvarre.

Töö edeneb kiiremini, sest pintsel mahutab rohkem värvi. Kvaliteetsetel Anza pintslitel on metallümbrise sees tühimik, mis toimib nn. värvitaskuna ja seetõttu mahutavad need ka rohkem värvi.

Välitööde pintsleid leidub sirge või kaldus käepidemega, mis muudab pintseldamise tunduvalt mugavamaks. Uudse lisana on Anza Platinum Angledi välitööde pintslil spetsiaalne kork, mis hoiab pesemata pintslit kuni kaks nädalat kuivamast. Tänu sellele saad teha värvimisel pikemaid pause, ilma et peaks vahepeal pintslit pesema.

Anza Platinum Angled fassaadipintsliga läheb maja värvimine kiiremini!

Seega ei tasuks pintsli ostmisel väga raha kokku hoida, sest kehva pintsliga kannatab nii lõpptulemus kui ka töömugavus.

Milline pintsel sobib millise töö jaoks?

Esmalt tuleks vaadata, kui suur on värvitav pind. Väiksema kapi või tooli ning ka ukse võõpamiseks piisab 35-50 mm laiusega laki- või värvipintslist. Siselaudise töötlemiseks võiks aga võtta hoopis 75-100 mm pintsli (sõltuvalt laua laiusest). Liistude värvimiseks on kindlasti parim kaldharjastega kitsas pintsel. Väga täpse värvimistöö jaoks eelista kolmnurkset Anza Platinum Precision pintslit, mille puhul saab värvida isegi ilma teipi kasutamata. Kui ei usu, siis proovi ise!

Välitöödeks vali spetsiaalne suurem välitööde pintsel. Anza pintslitel on pakendile märgitud ikoonid, kus näidatud, milliste objektide värvimiseks need sobivad.

Oranžiks on märgitud ala, mille värvimiseks maalritarve sobib.

Lisaks on pintslid jagatud kvaliteedi järgi kolme sarja ehk gruppi, mis on eristatud eri värvi mummuga. 

Allolevast tabelist saad hea ülevaate erinevatest pintslitüüpidest.

Pintsli valimisel tasub nõu paluda värvimüüjalt. Asjatundlikku nõu saab küsida ka tasuta Värviliini infotelefonilt 12011. Vaata Anza tootevalikut ja inspireerivaid ning õpetlikke videoid veebiaadressil www.vivacolor.ee/anza.

“Värviliin"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee