Sisuturundus

Kodune remont tulekul – mil moel leida see õige värvirull? 

Anza, 2. september 2020, 15:48
Foto: Anza
Suuremateks sise- ja välivärvitöödeks valitakse pintsli asemel tihti hoopis rull. Peamiselt võlub rulli osas selle kasutuskiirus. Teine oluline põhjus rulli eelistamiseks on rullimustri erinevus värvitud pinnal võrreldes pintsli jäljega. Millised on aga värvirullide kvaliteedimäärajad?

Kasutaja seisukohalt on kõige olulisem rulli materjal, laius ning millise mustri jätab see värvimisel. Üldine põhimõte on, et ebatasasemale pinnale vali pikema karvaga ja siledatele pindadele madala karvaga rull. Mahukad pikema karvaga rullid suudavad ebatasasel pinnal kanda värvi õnarustesse ning kogu pind saab kenasti värvitud. Madala rulliga värvitud pind jääb praktiliselt sile ja ilma rullimustrita. Läikiva ja sileda pinna värvimisel on väga tähtis aluspinna siledus, sest muidu joonistuvad ka väiksed ebatasasused selgelt välja.

Alustame algusest...

Rulli valimisel mõtle kõigepealt selle peale, mida üldse on vaja värvida. Üldiselt alustatakse ruumi värvimist lagedest, seejärel seinad ja viimasena põrandad.

Lagede värvimisel kasutatakse tavaliselt paksukarvalist rulli, mis jätab kauni struktuuri (näiteks Anza Rymax). Lae värvimiseks võiks varuda endale kaks täpselt samasuguse karvaga rulli. Esiteks väike (10-15 cm), mis on otsast karvane. Sellega on hea ära teha nurgad ja kehvemini ligipääsetavamad kohad, näiteks kitsamad laepinnad või laelambi ümbrus jne. Teiseks on vaja suuremat rulli (18-25 cm), millega saad ühtlaselt ja kiirelt värvida suurt pinda. Lae- ja seinarulli puhul on oluline, et rullilt ei tilguks ega pritsiks värvi.

Foto: Suvi, Valkoinen Harmaja

Seinte värvimiseks kasuta veidi madalama karvaga rulli. Nagu ka lae värvimiseks, varu endale kaks rulli – väiksem ja suurem. Väiksemaga saad lihtsalt värvida pistiku, uste, akende ja muud ümbrused, suure rulliga teisalt suured pinnad.

Anza populaarseim seina- ja laerull on Platinum Micmex.

Seina värvimine Micmex rulliga õnnestub ka algajal.

Mööbli värvimiseks sobib ideaalselt Anza Felt viltrull.

Vaata videost, kui ilus sile kummuti pind jääb Anza viltrulliga:

Kui hakkad kaupluses rulli valima, pane tähele pakendit – seal on näha, millise pinna jaoks vastav rull sobib. Samuti on pakendil olemas väga kergesti mõistetavad piktogrammid, kus selgelt välja toodud, kas tegemist on sise- või välitöödeks mõeldud tarvikuga ning millisel pinnal seda kasutada.

Oranžiks on märgitud ala, mille värvimiseks maalritarve sobib.

Pakenditel on ka pildiga näidatud millise pinna rull jätab (vaata ülevalt).

Lisaks on rullid jagatud kvaliteedi järgi kolme sarja ehk gruppi, mis on eristatud eri värvi mummuga.

Rulle võib karva pikkuse järgi jagada kolmeks: pika, keskmise ja madala karvaga. Et saaksid suurema vaevata sobivale pinnale rulli valida, on Anza kokku pannud lihtsa tabeli.

Mida pikema karvaga rull, seda suurema mahutavusega see on. Madalama karvaga rullid on küll väiksema mahutavusega, kuid annavad siledama ja vähemstruktuurse lõppviimistluse.

Uued populaarsed rullid

Praegu kogub suuremat populaarsust mikrofiiberrull, näiteks Anza Platinum Micmex. Tegemist on kvaliteetse universaalse rullimaterjaliga, mis sobib hästi kõikidele värvitüüpidele ja pindadele.

Mikrokiust värvirulliga saab kiiresti värvida suuri pindu, sest rull imab endasse rohkelt värvi. Värv jaotub pinnale ühtlaselt ning veatult.

Rullide areng ei piirdu üksnes uute kanga- ja karvamaterjalide väljatöötamisega. Maalritarvikute riiulitele lisandub pidevalt uusi spetsiaalseid rullitüüpe, mis hõlbustavad levinud tööprotsesse. Üheks selliseks on distantsrull.

Distantsrulliga värvides saad jätta sirge ja sama kõrgusega värvimata triibu seina ülemisse äärde ilma teibi abita. 

Ka värvivannide maailmas on toimunud teatav revolutsioon – Anza on välja töötanud tõeliselt efektiivse värvivanni! See mahutab 3,3 liitrit värvi, nii et 3-liitrise purgi võid vabalt sisse valada. Lisaks on Anza värvivann tugevast plastikust, pikendatud rullimisalaga ning seda saab sangast tõsta. Saadaval on ka ühekordne värvivanni sisu.

Anza värvivann mahutab 3,3L värvi ja seda saab sangast tõsta!

Värvirulli kvaliteeti saad visuaalselt hinnata juba poes. Jälgi, et pind oleks ühtlase välimusega, rulli karvad ei ole lahtiselt ning ääred on sirged. Kuna tootmisel pole võimalik sajaprotsendiliselt kõiki kiuosakesi eemaldada, siis pese enne esmast kasutamist rulli vee ja seebiga. Nii saad rullilt eemaldada üksikud lahtised ebemed. Võta ka rulli käepidemest kinni, et veenduksid selle mugavuses. Eriti mugavad käepidemed valmistatakse kahekomponentsetena, kus osa pinda on kõvast ning osa pehmemast kummist. Sellist töövahendit on meeldiv käes hoida ja see ei libise käest. Sõltumata värvi headusest ei ole võimalik saada head tulemust kehva töövahendiga. 

Allolevast tabelist saad hea ülevaate erinevatest rullitüüpidest.

Rulli valimisel tasub nõu küsida värvimüüjalt. Asjatundlikku nõu saab küsida ka tasuta Värviliinilt 12011. Vaata Anza tootevalikut ja videoid veebiaadressil www.vivacolor.ee/anza.

“Värviliin"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee