Eesti uudised

KINOMONOPOL? Linnamäe plaanib oma Apollo kinoketile lisada Forum Cinemase Balti ärid 

Johanna-Kadri Kuusk, Geenius.ee, Äripäev, 31. august 2020 15:37
Apollo kinoFoto: Tiit Tamme
Margus Linnamäele ja Ivar Vendelinile kuuluv Apollo Group ostab ära Forum Cinemase Eesti kinod nii Eestis, Lätis kui Leedus, mis paneb küsima, kas tehinguga luuakse Eestis täielik kinomonopol.

Tehing allkirjastati eelmise nädala reedel, kinnitas Apollo grupi nõukogu esimees Sven Nuutmann Geeniusele. Kui palju kinode eest makstakse, ei soostunud avaldama ei Vendelin ega Nuutmann.

Samal teemal

Filmide levitamise äri tehinguga kaasa ei tule, ostetakse ainult kinod.

Äripäev Online kirjutab, et osapooled loodavad tehinguga lõpule jõuda selle aasta lõpuks või hiljemalt järgmise aasta alguseks. Tehing jõustub pärast heakskiidu saamist Eesti, Läti ja Leedu konkurentsiametilt.

2017. aasta märtsist USA kinoketile AMC kuuluv Forum Cinemas OÜ on Baltikumi suurim kinode operaator, mille kinod on Tallinnas Coca-Cola Plaza, Tartus Ekraan ja Viljandis kino Centrum ning sellele lisaks on neil Lätis üks ja Leedus viis kino.

Mida arvab konkurentsiamet?

Eesti konkurentsiamet kommenteeris Õhtulehele, et hetkeseisuga ei ole neile  koondumise teadet esitatud, mistõttu ei ole neil võimalik konkreetseid järeldusi koondumise või lubamise osas teha. Samas lisas konkurentsiameti esindaja, et nad saavad koondumisele loa anda üksnes olukorras, kus koondumine konkurentsi oluliselt ei kahjusta.

Minevikust on näide, kuidas konkurentsiamet on taolisele tehingule käe ette pannud. Kui AS Forum Cinemas ja Solaris kino proovisid 2013. aastal ühineda, leidis konkurentsiamet, et see kahjustaks oluliselt konkurentsi filmide näitamise kaubaturul Tallinna ja selle lähiümbruse kinodes. Seega jäi toona kaup katki. Kas praeguse plaanitud ühinemisega võib minna samamoodi?

Samal teemal

03.07.2020
Mida toob kaasa „Teneti” edasilükkumine? Forum Cinemas: „Kinod on suuresti oma ootused selle filmi peale üles ehitanud.“
03.04.2020
Kinoketi juht: kõikide kinode jaoks negatiivne stsenaarium on see, et jäädaksegi suletuks.
08.01.2020
Martin Helme väitel nõuab Margus Linnamäe apteekide eest üle saja miljoni euro
07.01.2020
Margus Linnamäe: olen apteegireformis äärmiselt pettunud, esitan riigile sundvõõrandamise eest kahjunõude