Eesti uudised

Kui Tallinn kulutaks ühele lapsele sama palju kui Tartu, siis pealinna lasteaiad ja koolid saaksid juurde 77 miljonit eurot.

HARIDUSKULUDE KAARDID | MILJARDI EURO JAGAMINE: vaata, kui palju kulutavad haridusele sinu kodukandi võimukandjad! (1)

Priit Pärnapuu, 31. august 2020, 20:20
Foto: VidaPress
Kohalikud omavalitsused kulutasid möödunud aastal haridusele umbkaudu miljard eurot. Ühe lapse kohta on summad aga vägagi erinevad: väikesaarel suisa 18 000 eurot, suures linnas vaid 3860 eurot. Vaata põhjalikelt kaartidelt, kui helde käega panustab haridusse sinu omavalitsus!

Kohalikud omavalitsused kulutasid 2019. aastal haridusele 986 miljonit eurot ehk 53% kõigist põhitegevuse kuludest. Õhtuleht kandis kaartidele riigiraha.fin.ee andmetele toetudes linnade ja valdade hariduskulusid: kes kui palju kulutas haridusele raha, ühe elaniku või ühe õpilase kohta. Arvesse läksid kõik haridusvaldkonna põhitegevuse kulud, sealhulgas nii alus- kui ka üldharidusekulud, koolitransport, koolitoit, öömaja jms. Samuti läksid arvesse kutse-, kõrg-, täiskasvanu-, ja huviharidus, niivõrd kui kohaliku omavalitsuse eelarvest neid rahastatakse. Iga-aastaste põhitegevuskulude alla ei kuulu investeeringud, nagu näiteks uue koolimaja ehitus. Õpilaste arv pärineb neist andmetest, mille alusel rahandusministeerium jagas omavalitsustele 2020. aasta toetusfondi raha – ehk siis riigigümnaasiumite õpilased jäid arvestusest välja, aga erakoolides ja eralasteaedades käijad läksid arvesse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

1. september 2020, 10:12
TERE, KOOL! Kuidas toetada last tema koolitee alguses?
1. september 2020, 07:18
VIDEO | Haridusminister Reps: oleme üheskoos rõõmsad, et kooliaasta algab võimalikult tavapäraselt
28. august 2020, 12:27
RANITSATOETUSTE KAART | REEGLITE RÄGASTIK: kus makstakse rohkem? Kes jääb tühjade pihkudega? Kas oled küsimisega juba hiljaks jäänud?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee