Maailm

Saudi Araabia hoiab akendeta ruumis kinni Aafrika sisserändajaid: „Siin on põrgu.” (1)

Toimetas Reti Jõerand, 30. august 2020 17:45
Foto on illustratiivneFoto: Pixabay
Saudi Araabias, ühes maailma rikkamas riigis, hoitakse sadu, kui mitte tuhandeid Aafrika rändajaid kinni kohutavates tingimustes. See pidavat olema üks osa Covid-19 leviku peatamisest, vahendab The Telegraph.

Kinnipidamiskeskustes olevad rändajad on ajalehtedesse saatnud mitmeid  pilte, millel on kümned mehed, kes kannatavad Araabia kuumuse käes. Kõik rändajad on tihedalt paigutatud ühte akendeta ruumi.

Ühel fotol on näha ka mehe surnukeha: ta suri kuumarabandusse. Rändajate sõnul saavad nad vaevalt toitu ja vett, et ellu jääda.

Veel ühel pildil on näha Aafrika noormeest, kes on ennast üles poonud. Nooruki sõprade sõnul sooritas mees enesetapu, kuna kaotas lootuse.  Paljusid kinnipeetavad on alates aprillikuust kinni hoitud.

Sisserändajad, kellel on näha arme seljal, väidavad, et valvurid peksid neid. „Siin on põrgu. Meid koheldakse nagu loomi ja meid pekstakse iga päev,” ütles etioopialane Abebe, keda on keskuses peetud kauem kui neli kuud.

„Paljudel kinnipeetavatel on tekkinud suitsiidimõtted või kannatavad  nad vaimuhaiguse all, kuna nad on pidanud elama viis kuud kohutavates tingimustes,” ütles üks vang.

„Valvurid lihtsalt viskavad surnukehad minema nagu oleksid need prügi,” rääkis üks kinnipeetav.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee