Galeriid

GALERII | Admiral Bellingshauseni meeskond istutas Paldiskisse puid 

Toimetas Terttu Jazepov, 30. august 2020 17:06
Admiral Bellingshauseni meeskond istutas Paldiskisse puidFoto: Robin Roots
30. augustil istutas 75 Admiral Bellingshauseni laevapere liiget koos president Kersti Kaljulaidiga ning Lääne-Harju vallavalitsuse töötajate osalusel Paldiskisse 106 pargipuud.

„Admiral Bellingshauseni merereis ei olnud kitsa ringi ettevõtmine, see on meie kõigi asi,“ sõnas president, Admiral Bellingshausenil madrusena sõitnud Kersti Kaljulaid. „Kui CO2 mõju ei ole kõigile silmaga näha, siis täna istutatud puud on kohalikele elanikele nähtavad,“ märkis Kaljulaid.

Antarktika 200 ekspeditsiooni juht Tiit Pruuli rääkis talgulisi tööle saates, et mõte mereretkel peamasinate ja lennureisidega tekitatud ökoloogiline jalajälg heastada tekkis jaanuarikuus Antarktikas seilates ning avaldas tänu selle mõtte elluviimise eest Aivar Berzinile ja Heiti Häälele.

Arvestuslikult seovad 106 puud saja aasta jooksul kokku umbes 170 683 kg CO2.

Talgutel osalesid veel Admiral Bellingshauseni kaptenid Indrek Lepp, Meelis Saarlaid ja Indrek Kivi, mehaanikud, teadlased, madrused Eesti Meremuuseumist ja mujalt ning Lääne-Harju vald.

Antarktika avastamise 200. aastapäeva tähistava populaarteadusliku ekspeditsiooni korraldasid MTÜ Thetis Ekspeditsioonid ja SA Eesti Meremuuseum. Seminaride ja kohtumistega juhiti mereretkel tähelepanu mereajaloole ja Saaremaal sündinud Antarktika ühele avastajale, Vene admiralile Fabian Gottlieb von Bellingshausenile ning kliima- ja keskkonnaprobleemidele.

Samal teemal

21.03.2020
Kaido Kama jäi Bellingshausenile lõksu: „Kui mingi ime läbi oleks võimalik hommepäev koju sõita, tuleksin mõtlemata.“
30.02.2020
Priit Kuusk alias Wend uuest raamatust: sattusin hoogu ja kirjutasin kõigest, mis peas, südamel, keelel ja meelel
28.02.2020
EKSKLUSIIVNE SAADE JA REISIGALERII | Priit „Wend“ Kuusk esitleb oma raamatut „Laevakokk Wend“
27.02.2020
Reis läbi! Admiral Bellingshausen naaseb koju: väga raske on siseneda erinevate riikide sadamatesse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee