Eesti uudised

Lennupiirangud jäävad kehtima ka pärast augustit, ent valitsus tegi kuuele sihtkohale erandi 

Toimetas Hindrek Pärg, 28. august 2020 18:24
Foto: Erki Pärnaku
Valitsus otsustas tühistada lennupiirangud kuude Eesti jaoks olulisse sõlmpunkti. 

Majandusminister Taavi Aas ütles ERR-i uudisteportaalile, et lennupiirangud jäävad kehtima sihtkohtadesse, kus 100 000 inimese kohta on üle 25 nakatunu, ent Frankfurti, Londoni, Varssavi, Kopenhaagen, Riia ja Helsingi lennujaamadel tehakse erand.

"Need sihtkohad jäävad avatuks isegi kui seal peaks olema või tõusma see number üle 25," sõnas Aas.

Aasa sõnul pole valitsus lennufirmadega jõudnud sel teemal suhelda, kui kiiresti nad suudavad vastavad liinid avada. "Need sihtkohad on olnud päris pikalt diskussiooni all, et millised nad siis on," märkis Aas.

Kui maikuus kehtestatud lennupiirangud olid määratud kehtima 31. augustini, siis uued piirangud kehtivad tähtajatult. 

Peaminister Jüri Ratas nentis valitsuse pressiteates, et Covid-19 olukord on loonud uued keerulised valikukohad, kus sündmuste areng sõltub taas mitte üksnes riiklikest otsustest, vaid ka inimeste vastutustundest ja käitumisest.

„Erandite kehtestamisel pidi valitsus hindama ühelt poolt Eesti riiklikke, majanduslikke ja ühiskondlikke vajadusi lennuühenduste osas ning teisalt arvestama Covid-19 nakkuse leviku potentsiaalset ohtu olukorras, kus nakatumine nii Euroopas kui maailmas on kasvamas,“ nentis ta. „Valitsus tegi erandid lennuühenduste osas arvestusega, et nakatumise ohtu on võimalik piirata reisimisele kehtestatud usaldusmeetmetega, näiteks 14päevase eneseisolatsiooni nõudega reisimisel riskiriikidest. Sellele vaatamata kutsun kõiki inimesi üles reisima vaid hädavajadusel ning tõsiselt kaaluma oma reisi sihtpunkte ja eesmärke.“