Kuvatõmmis Fredrick Kunkle'i videost.Foto: Twitter.com/@KunkleFredrick
Toimetas Kert Kõiv 28. august 2020 16:51
Washingtoni osariigis ümbritses rassismi vastu protestijate kamp restoranikülalisi, kes ei tõstnud solidaarsuse märgiks rusikat, ja karjus nende peale.

Esmaspäeval, 24. augustil avaldas Washington Post video, kus Black Lives Matter (Mustad Elud Loevad – ingl. k.) liikumise protestijad ümbritsesid restoranis einestanud naist, kes ei näidanud üles nendega solidaarsust, tõstes  rusikat üles, vahendas Independent.

Videos on kuulda üleni musta riietatud protestijatelt hüüdlauseid nagu „White silence is violence“ (Valgete vaikus on vägivald – ingl. k) ja „No justice, no peace“ (Pole õiglust, pole rahu – ingl. k).

Washington Posti reporter Fredrick Kunkle rääkis ümberpiiratud naisega, kes oli linnaplaneerijana töötava Lauren B. Victor. Naise sõnul tundis ta end rünnatuna ega arvanud, et sunnitud viisil toetuse avaldamine oleks õige.

Kogum video reaktsiooniks tehtud Twitteri postitustest. Foto: Twitter.com

Avaldatud video oli üks mitmest, mis kajastas, kuidas Washingtoni protestijad hurjutasid valgeid einestajaid. Sotsiaalmeedias jagunevad inimesed protestijate käitumist hinnates erinevatesse leeridesse. Protestijate käitumist on peetud terroriorganisatsioonile omaseks ning võrreldud isegi Saksamaa pruunsärklastega.