Eesti uudised

FOTOD | Just nagu uus: Tartu linna suurim kool alustab õppeaastat täielikult ümberehitatud majas 

Asso Ladva, 28. august 2020 14:22
TARTU LINNA SUURIM JA KÕIGE UUEM KOOLIMAJA: Tartu Annelinna Gümnaasiumi tüüpprojekti järgi ehitatud maja ehitati täielikult ümber.Foto: Aldo Luud
Reedel tegi uksed lahti Tartu linna suurima üldhariduskooli, Annelinna gümnaasiumi põhjalikult ümberehitatud koolimaja. Vanast nõukogudeaegsest tüüpprojekti järgi rajatud koolimajast jäi sisuliselt alles ainult vundament.

„Tartu Annelinna Gümnaasiumi koolimaja loob kooliperele täiesti uued võimalused õppimiseks, sportimiseks, huvitegevuseks ja töötamiseks,“ ütleb Tartu linnapea Urmas Klaas. „Rekonstrueeritud koolimaja pakub avatud õpikeskkonda, aga oluline on ka see, et mitmekülgne väliala meelitab lapsi vahetundidel rohkem liikuma.“

Uuendatud koolimajas on muudetud ruumide paigutust, lisaks klassiruumidele tekkisid sinna avar fuajee ja raamatukoguala, garderoobid, spordisaalid, kunsti- ja tehnoloogiaklassid. Kooli väliala pakub õpilastele võimalikult palju liikumisvõimalusi, U-kujulise koolihoone sisehoovi rajati lava ning selle ette astmestik koos ronimis- ja ilualaga. Hoovialale ehitati ka loodusliku muru ja viie meetri kõrguse piirdega jalgpalliväljak. Koolimaja lähedastele kruntidele ehitati spordi- ja puhkeväljak korvpalliplatsi, välijõusaali, jalgrattasõiduplatsi ja parkuuriväljakuga.

Annelinna gümnaasiumi rekonstrueerimistööd tegi Embach Ehitus OÜ ligi 10 miljonit euro eest, ümberehituse projekti tegi OÜ Sirkel ja Mall.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee