Eesti uudised

Rebasekutsika tapnud ametnik ei lahkugi töölt (6)

Toimetas Triinu Laan, 1. september 2020 20:54
Foto: Teet Malsroos
Rebasekutsika haamriga tapnud Kärdla osavallavalitsuse haldusjuht andis möödunud reedel vallale teada, et lahkub omal soovil töölt. Tänaseks on mees meelt muutunud ning otsustas tööd jätkata. 

Haldusjuhi esindaja teatas teisipäeval vallale, et töötaja siiski ei esita omal soovil lahkumisavaldust, nagu ta reedel vallale teada andis. Kui reedel oli haldusjuhi seisukoht, et tema lahkumine on ainuõige võimalus, siis nüüd suhtleb ta vallaga advokaadi vahendusel, teatas vald sotsiaalmeedias. 

Eesti Loomakaitse Liit kirjutas möödunud nädalal Facebookis, et Hiiumaa vallaametnik Toomas tappis haamriga rebasekutsika. 

Toomas möönis eelmise nädala lõpul, et kahetseb siiralt tehtud tegu, mis lõppes rebase surmaga: „Minu teole ei ole mingit õigustust. Vabandan kõigi ees, kellele olen sellega kannatusi põhjustanud! Olen seisukohal, et minu lahkumine on ainuõige võimalus. Mul ei olnud mingit kavatsust looma tappa, läksin sinna eesmärgiga loom elusalt kinni püüda ja metsas lahti lasta.”

Ka keskkonnaminister Rene Kokk mõistis hukka omavoliliselt looma elu kallale kippumise ja leidis, et see on täiesti lubamatu.

Toomase suhtes on algatatud kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb looma julma kohtlemist.

Pikemalt loe Hiiumaal toimunud tapatöö kohta SIIT.

Probleemsete loomade puhul nõu saamiseks saab helistada keskkonnainfo telefonile (633) 1313, mille kaudu vahendatakse teave õigetele asutustele vastavalt konkreetsele olukorrale.

Samal teemal

28.08.2020
Keskkonnaminister Rene Kokk: Hiiumaa rebasepoja hukkamine oli lubamatu
26.08.2020
Hiiumaa vallaametnik tappis haamriga väikese rebasekutsika

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee