Räpina vallajuhid võitlevad selle eest, et vallakeskuses oleks postipunkt.Foto: Aldo Luud
Toimetas Marvel Riik 28. august 2020 11:34
„Postipunkti teenuse osutamine Räpina linnast viis kilomeetrit väljas, Rahumäel asuvas jaotuspunktis oli ajutine lahendus,“ vastas Eesti Posti teeninduskanalite üksuse juht Eve Vuks kriitikale Räpina vallajuhtidelt, kes leidsid, et postifirma vilistab määrustele ja seadustele. Nüüd saavad räpinlased taas rõõmsalt linnas postiasju ajada, sest linna vurab postiauto, mis kirjelduselt võrdub postipunktiga.

Räpina vallavalitsus ja -volikogu sai 10. augustil Eesti Postilt kirja, milles teatati, et alates 17. augustist on postipunkt, mis seni tegutses Räpina linnas, toimetatud linnast nii viie kilomeetri kaugusele Rahumäe külla. 

Nüüd on Eesti Posti teeninduskanalite üksuse juht Eve Vuks vallajuhtidele selgitanud, et tegu oli ajutise lahendusega, mis kestis perioodil 17.–23. august. „24. augustist osutame postipunkti teenust taas Räpina linnas,“ teatas Vuks.

Meepotis on aga tilk tõrva. Postipunkt Räpina linnas tähendab vuravat postiautot, sest postipunkti tulevased ruumid on veel remondis. „Septembri teisel nädalal saame kõigi eelduste kohaselt uksed avada,“ andis Vuks veksli välja.

Postiautos vurab Räpinasse tööpäevadel ja ootab kundesid tööpäeviti kaks tundi. Kuni uue postipunkti avamiseni Räpinas pakutase postiteenuseid tööpäeviti ja kahe tunniga ka Rahumäel asuvas jaotuspunktis.