Aivar Mäe sai ametist lahkudes ka ligi 40 000 euro suuruse hüvitise.Foto: Stanislav Moškov
Viljar Voog 28. august 2020 11:20
Aivar Mäe otsustas ahistamisskandaali valguses Estonia teatri juhi kohalt lahkuda ja nõnda jääb avalikkuse eest varjatuks ka mehe käitumist lahanud siseraport. Mäe osas algatatud väärteouurimine politseis aga jätkub.

Politsei uurib Mäe käitumist seksuaalse ahistamise paragrahvi alusel. Õhtulehe info kohaselt on tunnistusi käinud andmas nii teatrijuhi väidetavad ohvrid kui ka ahistamisintsidentide pealtnägijad. Kuna tegu on delikaatse teemaga, politsei täpsemalt uurimise hetkeseisu ei kirjelda. „Praegu on menetlus käimas ning varasemalt väljaöeldule midagi lisada ei ole,“ sõnas politsei pressiesindaja Marianne Ubaleht.

Rahvusooper Estonia korraldas Mäe käitumise uurimiseks ka sisejuurdluse – väljastpoolt teatrimaja palgatud tööõigusekspert kuulas ära enda poole pöördunud estoonlaste mured ja edastas vastava raporti arutamiseks rahvusooperi nõukogule. Enne, kui Mäe seal seisvate tõikadega silmitsi pidi seisma, esitas mees aga lahkumisavalduse ja nõnda jääb raporti sisu teada vaid nõukogu liikmetele.

Estonia nõukogu esimees Ivari Ilja nentis pärast Mäe lahkumisuudist aga, et kui politsei soovib raportit enda uurimises kasutada, siis peaks nõukogu selle seadusesilmadele üle andma.

Ubaleht kinnitas, et politseid huvitab dokumendis peituv: „Küsime Estonia usaldusisiku koostatud raporti ka politseile tutvumiseks.“