Eesti uudised

Keskkonnaminister Rene Kokk: Hiiumaa rebasepoja hukkamine oli lubamatu 

Toimetas Aare Kartau, 28. august 2020 08:47
Rebane. Foto on illustreeriv.Foto: Pixabay
Keskkonnaminister Rene Kokk rõhutab Hiiumaa rebasepoja hukkamise valguses, et taoline omavoliliselt looma elu kallale hakkamine on täiesti lubamatu.

„Meil on olemas seadused ja praktika, kuidas selliste loomadega käituda. Aasta-aastalt on meil järjest rohkem linnaloomi ja paljud neist on inimeste keskel elamisega kohastunud. Tuginedes Hiiumaa loos esitatud faktidele, taunin tugevalt looma asjatut hukkamist ning soovin, et ühiskonnas avatud diskussiooniga ühtlasi jõuaks kõigini ka see, kuidas sellistes olukordades käituda,“ sõnas keskkonnaminister Rene Kokk (EKRE). Pikemalt loe Hiiumaal toimunud tapatöö kohta SIIT.

„Ka metsloomade toitmine on nende ellu sekkumine. Nii tehakse karuteene nii loomadele, kes lihtsal viisil toidu hankimisega ära harjuvad, kui ka ümbruses elavatele inimestele, kelle läheduses võivad loomad hakata julgemalt tegutsema ja ühel hetkel probleeme põhjustama,“ ütles Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko.

Juhul, kui metsloom tekitab tiheasustusalal probleeme, on nendega tegelemine kohaliku omavalitsuse ülesanne. Probleemsete isenditega tegelemisel on mõistlik alati konsulteerida vastava pädevusega spetsialistidega. Vajadusel tasub nõu saamiseks kaasata keskkonnaametit või jahindusorganisatsioone, kes vastavalt olukorrale loomaga õigesti ja kõigile ohutult tegeleda võivad.

Probleemsete loomade puhul nõu saamiseks saab helistada keskkonnainfo telefonile (633) 1313, mille kaudu vahendatakse teave õigetele asutustele vastavalt olukorrale.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee