Eesti uudised

ÕL VIDEO | UHIUUS TULIJA: kuidas erineb gaasibuss vanast Ikarusest? (1)

Gitta Riener | Video: Martin Ahven, Gitta Riener, 27. august 2020 18:00
Foto: Martin Ahven
"See buss on rohelisem kui tavalised rohelised bussid Tallinnas," räägib Tallinna Linnatranspordi ASi veokorralduse osakonna juhataja Andres Koldre. Õhtulehe reporter käis tutvumas kõige nüüdisaegsema keskkonnasõbraliku gaasibussiga ning Ungari päritolu Ikarusega, mida võis Tallinna tänavatel kohata seitseteist aastat tagasi.

1950ndatel Tallinna Autobussiparki jõudnud Ungari päritolu Ikarused sõitsid mööda siinseid tänavaid pikki aastaid. 26. augustil hakkasid aga Tallinnas liikuma 22 uut keskkonnasõbralikku bussi.

Tallinna Linnatranspordi ASi veokorralduse osakonna juhataja Andres Koldre tõdeb, et uued bussid on varustatud võimsa konditsioneeriga. Uuendus, mida hindavad noored, on USB-pistikud, millega saab laadida telefoni ja sülearvutit. "Üks oluline muudatus on ka see, et kogu piletit ja sõitu puudutav info on tõstetud lae alla. Meil on nüüd aknad kleebiste- ja reklaamivabad," tõdeb Koldre. 

Lähiaastatel hakkavad Tallinnas liikuma 350 keskkonnasõbralikku biometaanil sõitvat rohebussi. "See on kõige intensiivsem ühistranspordiuuendus Tallinna ajaloos," kinnitab Koldre.

Samal teemal

25.08.2020
GALERII | ÕHUS ON PINGET! Tallinn saab 100 uut bussi, aga plaanib juba neid välja vahetada