Maailm

Euroopa Komisjon allkirjastas lepingu koroonavaktsiini valmistava ravimifirmaga 

Toimetas Greete Kõrvits, 27. august 2020, 13:49
Foto: AFP/Scanpix
Euroopa Komisjon allkirjastas neljapäeval esimese lepingu ravimifirmaga AstraZeneca. Leping võimaldab osta COVID-19 vaktsiini kõigil euroliidu liikmesriikidel, samuti sisaldab see annetusi madalama ja keskmise sissetulekuga riikidele või ümbersuunamist teistesse Euroopa riikidesse.

Lepingu alusel saavad liikmesriigid osta 300 miljonit AstraZeneca vaktsiinidoosi koos võimalusega soetada veel 100 miljonit doosi, mis jagatakse riikidele välja vastavalt nende elanike arvule.

Komisjon kirjutab oma pressiteates, et jätkab sarnaste lepingute arutamist ka teiste vaktsiinitootjatega. Mõnede ravimifirmadega on esmased edukad kõnelused juba toimunud. Vaktsiinistrateegia eesmärk on tagada kõigile Euroopa kodanikele 12–18 kuu jooksul kvaliteetne, ohutu, tõhus ja taskukohane vaktsiin.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen kommenteeris positiivseid arenguid järgmiselt: „Leping AstraZenecaga on Euroopa Komisjoni vaktsineerimisstrateegia käegakatsutav tulemus. Loodame, et esimene ohutu ja tõhus COVID-19 vaktsiin näeb ilmavalgust 2020. aasta lõpus või 2021. aasta alguses.“

AstraZeneca ja Oxfordi ülikooli koostöös välja töötatud vaktsiinikandidaat on jõudnud juba kliiniliste uuringute II/III etappi, pärast seda, kui varasemas etapis said teadlased ohutuse ja immunogeensuse osas paljutõotavaid tulemusi. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee