Eesti uudised

Taavi Aas: Viljandi ja Haapsalu reoveest leiti koroonaviiruse jälgi (2)

Toimetas Kristjan Väli, 27. august 2020 11:55
Majandus- ja taristuminister Taavi AasFoto: Stanislav Moškov
Valitsuse iganädalasel pressikonverentsil osalesid neljapäeval peaminister Jüri Ratas, siseminister Mart Helme, justiitsminister Raivo Aeg, majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja sotsiaalminister Tanel Kiik.

Peaminister Jüri Ratase alustas keskpäeval pressikonverentsi koroonaviiruse leviku ülevaatest Eestis. Ratase sõnul on olukord Ida-Virumaal keeruline, kuid terviseameti info kohaselt suudetakse veel olukorda hallata. Hoolimata sellest on Ida-Virumaal praegu lähikontaktseid ligi 400. Ratase sõnul teeb terviseamet kõik, et levikut piirata. Praeguse info kohaselt sai levik alguse peamiselt Jõhvis asuvast keldribaarist.

Samal teemal

Siseminister Mart Helme ütles, et on rääkinud Soome siseministriga. "Tervikuna valitseb Euroopas peataolek. Nii kiiret viiruse uut lainet ei osatud oodata," lausus Helme. "Kõikide valitsuste ees on praegu dilemma, kas minna karmi teed sulgemise näol, või teha teatud lokaalseid piiranguid, massiivsemaid sõeluuringuid piirkondades, kus viirus on levimas," lausus Helme.

"Ma iga kord koputan ajakirjanduse südametunnistuse peale. Ärge levitage desinformatsiooni. Valgevene teemal levitatakse infot, et nagu valitsus oleks sellel teemal tülis. Rääkida sellest, et arutelud on ilmingud vastuoludest, see on väga vale ettekujutus. Juhin tähelepanu, et selline libauudiste levitamine ei ole vabale ajakirjandusele kohane," ütles Helme.

"Meil seisab ees ralli. Ja ralli turvamiseks oleme ette näinud kopterimeeskonna väljapanemise. Pakkunud ka seda, et vajadusel võime ka politsei- ja piirivalveameti lennukit kaasata. Loodame, et seal ei juhtu õnnetust, et oleks vaja kopterit ja muud radikaalset sekkumist. Aga see kõik tähendab, et riigi lennuvõimekust tuleb parandada. Me peame olema valmis päeval ja ööl välja sõitma. Aga praegu seisame probleemi ees, et meil pole piisavalt kopterimeeskondi. Nimelt saavad neil täis lennutunnid," lausus Helme.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas ütles, et arutelu lennuliikluse teemal jätkub. "Selleks, et Eestil ühendused säiliks, tuleks piirangud üle vaadata ja leida lahendused, et inimestel oleks vajadusel võimalused liikuda. Küll aga soovitan inimestel mitte reisida, sest olukord Euroopas pole kiita. Peame lähiajal arvestama kahe väga tähtsa asjaga, millest üks on kooliaasta algus. Meil pole vaja suurt puhangut koolialguse ajal. Meile on ka väga tähtis, et säiliks ühendus Soomega. Seda nii oma inimeste pärast, kes käivad seal tööl, kui ka turistide pärast," kinnitas Aas.

Haapsalu ja Viljandi reoveest leiti Covid-19 jälgi

Sotsiaalminister Tanel Kiik rääkis Covid-19 levikust ja ütles, et olukord pole kriitiline. "Me ei saa valida tervist või majandust, sest need on seotud. Kuna kõik mõjutab inimeste tervist," ütles Kiik. Ta lisas, et üleriigilist alkoholimüügipiirangut ei ole valitsus veel arutanud.

Sotsiaalminister Tanel Kiik. Foto: Hannes Dreimanis

Taavi Aas lisas, et Viljandi ja Haapsalu linna reoveest on leitud koroonaviirust. Aas palus, et kõnealuste linnade elanikud jälgiks oma tervist.

Mart Helme sõnul meeldiks politseile idee alkoholimüügipiirangust. Seejuures märgib ta, et ennetavalt ei ole vaja samme astuda. Helme arvates ei ole praegu mõistlik üleriigilist alkoholimüügipiirangut kehtestada.

Samal teemal

28.08.2020
Ööpäevaga lisandus 18 koroonahaiget, Eesti haiguskordaja on 12,5
27.08.2020
KOROONAPALL: terviseamet ei luba Kaljul euromängu pidada, nõmmekad jäävad ka koondisest eemale!