Maailm

Trump tahab, et Biden teeks enne esimest presidendidebatti narkotesti 

Toimetas Aare Kartau, 27. august 2020 10:38
Kas Donald Trump jääb Valgesse Majja ka teiseks ametiajaks või napsab magusa positsiooni hoopis Joe Biden?Foto: Zuma Press/Scanpix
USA president Donald Trump kuulutas, et ta ise ja demokraatide kandidaat Joe Biden peaksid tegema enne esimest omavahelist debatti narkotesti. Trumpis tekitab kahtlusi asjaolu, et Bideni esinemised on äkitselt jõulisemaks muutunud.

Presidendikandidaatide vahel toimub enne 3. novembri valimisi kolm debatti. Esimene neist peaks toimuma 29. septembril Ohios Clevelandis. Trump on ilmselt Bideni sõnaosavuse paranemise üle murelik, sest ta soovis, et mõlemad mehed teeksid enne suurt sõnasõda narkotesti, kirjutab BBC. Trumpi sõnul polnud Biden sugugi ladus mitme eelnenud teledebati ajal, mil endine asepresident pürgis demokraatide presidendikandidaadiks.

Samal teemal

74aastane riigipea teatas ajakirjale Washington Examiner, et märkas konkurendi esinemiste järsku paranemist demokraatide eelvalimistel. „Ma ei tea, kuidas ta [Biden] võis olla esialgsetes sõnavõttudes nii ebapädev, ent Bernie [Sandersi] vastu oli ta äkitselt üsna asjalik,“ rääkis Trump intervjueerijale. Ehkki ta ei esitanud mingeid tõendeid, et 77aastane Biden oleks tarbinud keelatud aineid, mainis president, et on selliste asjade tabamises üsna osav. Eelnevalt on mõlemad kandidaadid teineteist muuhulgas dementsena kirjeldanud.

2016. aastal vihjas Trump sellele, et tema tollane rivaal Hillary Clinton oli end enne ühiseid arutelusid „üles pumbanud“. Ka siis kutsus ta konkurenti üles narkotesti tegema, ent Clintoni meeskond keeldus. 

Ametisolev president kirjeldas eelolevaid debatte tõsise võitlusena. „See ei erine gladiaatoritest, ent me kasutame oma aju ja suud. Seismiseks ka oma keha. Ma sooviks, et kõik seisaksid, ent nemad tahavad istuda,“ teatas Trump pahuralt. Ta ise soovis, et toimuks üle kolme debati, ent vastutav institutsioon keeldus Trumpi ettepanekust.

Samal teemal

25.08.2020
Trump hoiatas vabariiklasi, et demokraadid võivad valimisi võltsida
21.08.2020
Joe Biden: valimised on võitlus valguse ja pimeduse vahel
19.08.2020
Joe Bidenist sai ametlikult USA demokraatide presidendikandidaat