Eesti uudised

Terviseamet: Ida-Virumaal on olukord kriitiline, koroonaviiruse ohjamine sõltub elanike käitumisest (1)

Toimetas Triinu Laan, 26. august 2020 15:56
Foto: AP/Scanpix
Kolmapäeva hommikul otsustasid terviseameti Ida regiooni juhataja Marje Muusikus, Ida päästekeskuse juht Ailar Holzmann ja Ida prefekt Tarvo Kruup kutsuda 27. augustil esmakordselt pärast eriolukorra lõppu kokku Ida-Virumaa omavalitsusjuhid, Lääne-Virumaa omavalitsuste liidu ning riigiasutuste esindajad, et leida võimalikke tõkkeid koroonaviiruse leviku peatamiseks.

Ida-Virumaal on viimastel nädalatel COVID-19sse haigestunud inimeste arv  tõusnud 65ni, kokku jälgib terviseameti ida regioon ligi 500 inimest, kes võivad olla nakatunutega kokku puutunud. Viimase 14 päeva uute haigusjuhtumite näitaja 100 000 elaniku kohta on Ida-Virumaal kerkinud 48,4ni. 

Jõhvi põhikoolid lükkavad õppetöö alguse nädala võrra edasi. 

Terviseameti Ida regiooni juhataja Marje Muusikuse sõnul on Ida-Virumaa olukord kriitiline. „Kiire infovahetus ja selge ülesannete jaotus on viiruse kontrolli alla saamisel võtmetähtsusega. See, kui kiiresti me viiruse ohjame, sõltub suuresti Ida-Virumaa elanike vastutustundest ning käitumisest. Palume inimesi jätkuvalt järgida tervisameti soovitusi ning vältida rahvarohkeid kohti,“ ütles Marje Muusikus.

Videosilla vahendusel koguneva COVID-19 komisjoni põletavamaks teemaks on koroonaviiruse leviku teise laine piiramine Ida-Viru maakonnas. Komisjoni tööd hakkab juhtima Ailar Holzmann, kelle sõnul loob informatsiooni ja ressursside süsteemne koordinatsioon oluliselt parema koroonaviiruse seire. „Iga kriisi saab operatiivselt reguleerida vaid sidusas koostöös – antud hetkel eeldab meie koostöö riigi-, kohalike asutuste ja Virumaa elanikkonna ühist pingutamist,“ sõnas päästekeskuse juht.

Samal teemal

28.08.2020
Ööpäevaga lisandus 18 koroonahaiget, Eesti haiguskordaja on 12,5