Jacob Blake'i selfi sugulasega. Mees on nelja lapse isa, tema kolm poega nägid tema tulistamist ka pealt.Foto: Adria-Joi Watkins via AP/Scanpix
Greete Kõrvits 26. august 2020 18:22
Wisconsini osariigis asuv ligi 100 000 elanikuga Kenosha linn on juba mitmendat päeva leekides. Pühapäeval tulistas politseinik relvitut meest tolle laste nähes otse selga. Väidetavalt oli mees läinud appi koduvägivalla ohvrile. Intsidendist said alguse meeleavaldused, mis praeguseks on kontrolli alt väljunud.

29aastase Jacob Blake'i õnnetust saatusest saab lähemalt lugeda ka siit, kuid lühidalt läks pühapäeval asi käest ära siis, kui Blake läks tänaval puhkenud lärmakat tüli lahutama – perekonna advokaadi sõnul sekkus ta koduvägivalla intsidenti, mida sattus pealt nägema ning läks õiglustundest ajendatuna olukorda lahendama. Politsei pidas mustanahalist meest aga korrarikkumises vastutavaks osapooleks ning kui Blake oma auto poole kõndis, haarasid politseinikud relvade järele. Üks neist kiskus Blake'i särgist ja kõmmutas talle samal ajal seitse kuuli selga. Mees vajus näoli roolile ja ei liigutanud enam. Juhtunule olid tunnistajaks mehe kolm autos istunud poega.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad