Sisuturundus

Ilusüste proovinud naine: mulle ei meeldinud enda peegelpilt, aga nüüd olen tõeliselt rahul! 

Clinica, 2. september 2020, 11:09
Pilt on illustreeriv.Foto: Envato Elements
„Viimasel ajal olen tundnud, et peeglist vaatab mulle vastu väsinud ja vana naine. Ärme hakka siin diskuteerima, kas 37aastane naine on ikka vana – aga just vanana ma ennast tunnen, eriti kui peeglisse vaatan,“ tunnistab Kairi (nimi muudetud).

Kairi kurdab, et sügavad kortsud kulmude vahel (ehk kurjusekorts) tulevad õhtuti väsinuna eriti esile. Silmade juures on aga kanavarbad, mis tekivad just naeratades. „Masendav. Peegelpilt endast mulle enam ei meeldi ja mõlgutasin mõtteid ilusüstidest,“ teatab Kairi.

Põhjaliku inimesena veetis ta aega Google’is ringi tuhlates. Olles uurinud mitmeid veebilehti, lugenud läbi foorumid, otsustas ta minna ilusüstide konsultatsioonile Tartus asuvasse Clinica kliinikusse. Kliiniku juhi nimi dr Peep Pree tekitas Kairis usaldust vastukaaluks 2017. aasta sügisel tervet Eestit raputanud ilusüstide skandaalile.

Nimelt kajastas 2017. aasta sügisel ETV saade Pealtnägija, kuidas mitmes Eesti kliinikus teevad ilusüste oskamatud ja vastava arstihariduseta inimesed. Oskamatu ilusüstija tegevusest võib saada eluaegsed tüsistused ja halvemal juhul lausa pimedaks jääda. Kui miski peaks minema süstide tegemisel valesti, ei ole ebapädevatel tegijatel vahendeid selle korrigeerimiseks. Niisiis pole mõistlik taolist riski võtta.

Ilusüste tegev arst olgu professionaal

„Mu kindel seisukoht on, et oma näo juurde toimetama lasen ma ainult usaldusväärse arsti ja mitte kellegi teise. Minu sooviks on ikkagi näha ilusam välja ehk vabaneda kurjusekortsust ja kanavarvastest. Kohe kindlasti ei soovi ma oma näkku või muudesse piirkondadesse ühtegi tüsistust,“ räägib Kairi.

Siinjuures on aga üks murekoht – Kairi tunnistab, et kardab hirmsasti süste, süstimist ja kõike sellega seonduvat. Siiski astus ta ühel esmaspäevasel päeval oma hirmule vastu ning võttis suuna Clinica kliinikusse.

Peep Pree juhitavas kliinikus Clinica võttis teda vastu õde Jelena. „Jelena tõi mulle teed, pani mind laua taha istuma ja alustas sõbralikku vestlust. Ta uuris, mis mind näo juures häirib ja kuhu soovin ilusüste teha. Lisaks küsitles, kas mul on olnud mõnda ravimiallergiat ja muid terviseprobleeme. Kõik olulise kirjutas ta üles minu uuele ravimikaardile. Jelena oskas mulle ilusasti ka selgitada, mis täpselt ilusüste tehes juhtub ning rääkis kõike rahuliku ja malbe häälega,“ meenutab Kairi. „Jelena malbe olek, professionaalsed küsimused ja selgitused võtsid viimse hirmukübeme. Sellest hetkest teadsin, et olen usaldusväärsetes kätes.“

Muide, üks tähelepanek: kuigi Jelena oli Kairist vanem, oli tema nägu sile ning praktiliselt kortsuvaba… See tundus lootustandvana.

Esimesed süstid polnud kuigi valusad

Tartus Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinikus teostavad ilusüste dr Isabella Heido ja dr Triin Vasar.

Ilusüstide konsultatsioonil andis arst Kairile kätte peegli ja palus näidata, mis näos muret valmistab. „Arst selgitas, et minu kurjusekortsu ja kanavarvaste puhul on tegu miimiliste lihaste kasutamisest tekkiva probleemiga. Ta näitas mulle ka näolihaste pildil, millised lihased täpselt on minu kortsude põhjustajad,“ seletab Kairi.

Parimaks raviks kurjusekortsule ja kanavarvastele on botuliintoksiin, mis pärsib lihaste liikuvuse probleemsetes kohtades. Botuliintoksiin takistab närviimpulsi edasikandumist lihasele, blokeerides ära signaalkanali, mida mööda info närvi ja lihase vahel liigub. Keha seedib ära blokeeritud signaalkanalid ja sünteesib uued asemele. Botluiintoksiini süstimiseelne olukord taastub 100% ulatuses, mis on väga positiivne eriti juhul, kui tulemus ei meeldinud.

Peale konsultatsiooni arstiga otsustati ilusüste teha kohe. „Esimene süst botuliindoksiini oli ootamatult õrn. Ma ei tundud eriti midagi ega suutnud juba oma suurt rõõmu uskuda. Kas tõesti nii lihtsalt kõik laabubki? Kolmas süst oli aga päris valus, sest botuliintoksiini süstiti juba sügavamale lihasesse,“ muljetab Kairi.

„Minu kurjusekortsu süstiti 20 toimeühikut Botuliintoksiini, mis oli kokku 5 süstlatorget. Kanavarba kortsudesse süstis arst teise ampullitäie Botuliintoksiini ehk 5 süstlatorget mõlemasse silmanurka. Peale protseduuri täitis arst näolihaste joonise, kuhu tegi märkmed minu ilusüstide asukohtadest ja ühikutest ning andis mulle kaasa väikese raamatukese,“ selgitab Kairi.

Nägu on pärast süstimist värskem

Kaks tundi peale süstimist oli tunda, et lihastes justkui toimuks midagi. „Süstitud kohad tõmbusid kergelt pingesse. Tunne oli täpselt selline nagu keegi sikutaks mu nahka. Juba kolme päeva pärast olid minu kurjusekorts ja kanavarbad kadunud. Minu nägu näeb välja palju värskem ja enesetunne on väga hea,“ kirjeldab Kairi. Ja kõike seda üsnagi hea hinna eest – kurjusekortsu kaotamine läks Clinica kliinikus maksma 260 eurot ning kanavarvastest vabanemine teine 260 eurot.

Nüüdseks on möödunud süstimisest aasta ning silmaümbruse kortsud on tagasi. „Olen küll hoolega käinud kosmeetiku juures, aga kahjuks kortsud vähenenud ei ole. Tunnen, et vajan uut protseduuri,“ nendib Kairi. Küllaltki heas seisukorras on aga kurjusekorts.

„Ma kindlasti soovitan sellist väikest ilusüstide protseduuri teha, kui sul on näos kortsud, mis sind ennast häirivad. Mina igatahes tunnen end nüüd vähemate kortsudega palju paremini. Mehele ma midagi ei öelnud ja aru pole ta saanud,“ võtab Kairi kokku.

--------------

Ilusüstidest…

Botuliintoksiini süstid

Botuliintoksiini süstid on kasutusel kortsuravina näo ülemises osas: otsmiku, kulmude ja silmanurkade kortsude tasandamiseks. Botuliintoksiini süstid pärsivad miimilisi lihaseid, mille tulemusel lihas süstitud kohas ei liigu ja korts sileneb. Botuliintoksiini toime miimilistesse lihastesse saabub 3 – 4 päeva jooksul ja tulemus kestab ligikaudu pool aastat. Clinica kliinikus on kasutusel kortsuravi preparaat Vistabel.

Täitesüstid on kasutusel enamasti näo keskosas ja näo alumises pooles. Huulte suurendamiseks ja vormimiseks on Clinica kliinkus kasutusel preparaat Volbella. Sügavamate kortsude täitmiseks on preparaat Volift. Näo, põskede ja põsesarnade piirkonna volüümi taastamiseks aga süstitakse preparaati Voluma. Erinevad preparaadid erinevad üksteisest paksuse poolest ehk Volbella on kõige pehmem ja Voluma kõige kõvem. Täitesüstid sisaldavad hüaluroonhappe geeli, mis annab koheselt nähtava tulemuse. Täitesüstide kestvus on 6 – 12 kuud, sõltuvalt preparaadi paksusest.

Võta Clinicaga ühendust!

Kalevi 110, Tartu 50104
+372 514 7100
+372 734 8553
info@clinica.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee