Maailm

ALATU AARDEJAHT: põlengutega võitlev tuletõrjuja varastati paljaks 

Toimetas Kert Kõiv, 25. august 2020 14:54
California põlenguid on tulnud kustutama 14 000 päästetöötajat.Foto: AP/Scanpix
Californias möllavad maastikupõlengud on kuu ajaga hävitanud maa-ala, mis on võrreldav Harju- ja Hiiumaaga. Kõrbenud maal peavad aga alatut aardejahti vargad, kes ei jäta puutumata ka kangelaslike päästetöötajate vara.

Loomamuinasjutt kirjeldab, kuidas konn võtab heasüdamlikult selga skorpioni, et too üle jõe aidata, ning saab poolel teel mürgiselt nõelata. Iroonilisel kombel saab peale konna nii hukka ka skorpion, kes oma tegevust loomusega põhjendab. Samalaadne on olukord ka California osariigis, kus varguse ohvriks sattus põlenguid kustutav tuletõrjuja.

Eelmisel nädalavahetusel varastati päästeautost tuletõrjuja rahakott ja tehti tema pangakonto tühjaks. Seda samal ajal, kui tuletõrjuja juhatas Santa Cruzi evakuatsioonialas päästerühmade tööd, kirjutas Fox News.

Santa Cruzi maakonna šerifijaoskond on piirkonda saatnud umbes 100 korrakaitsjat, et ohjeldada arvukaid rüüstamisi. Maakonna šerif Jim Hart leidis, et tuletõrjuja tagant varastaja on alatu kelm, kellele ringkonnaprokurör ei halasta.

Santa Cruzi šerifijaoskond on põlengute piirkonda saatnud umbes 100 korrakaitsjat, et ohjeldada arvukaid rüüstamisi. Foto: EPA/Scanpix

Californias on viimase kuu jooksul registreeritud 650 põlengut. Neist suure osa tekkepõhjuseks peetakse välgulööke, mida kuu jooksul on registreeritud üle 12 000. Põlenguid on tulnud kustutama 14 000 päästetöötajat.

Samal teemal

23.08.2020
Californias lõõmab üle 400 000 hektari metsa
17.08.2020
ILMATAADI RAEV: erakordne äikesetorm vallandas Californias metsapõlengud
28.07.2020
MUST SUVI: Austraalia metsapõlengute teele jäi umbes kolm miljardit looma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee