Maailm

MUST LESK: Brasiilia poliitikut süüdistatakse oma mehe jõhkras tapmises 

Toimetas Aare Kartau, Greete Kõrvits, 25. august 2020 10:43
Flordelis de Souza tappis uurijate arvates oma abikaasa.Foto: AFP/Scanpix
Brasiilia parlamendi ehk Kongressi alamkotta kuuluvat rahvasaadikut Flordelis de Souzat (pildil) süüdistatakse oma abikaasa julmas tapmises. Ilmselt kasutas ta mõrva toimepanemisel abi mõnelt oma enam kui viiekümnelt lapselt.

Kohaliku politsei teatel tapeti Flordelis de Souza abikaasa pastor Anderson de Carmo 2019. aasta juunis nende ühises kodus. Arstid tuvastasid mehe kehal üle 30 kuulihaava. Tollal väitis Souza, et abikaasa sai vägivaldse röövi käigus surma. Uurijad seda versiooni enam ei usu ja arvavad, et tegu oli külmaverelise hukkamisega, mille korraldas Souza ise. Politsei sõnul oli Souza motiiviks „võitlus võimu nimel ja majanduslikust sõltuvusest vabanemine“.

Esmaspäeval toimusid juhtumiga seoses suured läbiotsimised. Kohus väljastas üheksa vahistamismäärust ja 14 läbiotsimisorderit. Reidid korraldati Rio de Janeiro, Niterói, São Gonçalo ja Brasília linnades, kus asusid Souzale kuuluvad korterid.Sotsiaaldemokraatlik partei (PSD), kuhu naine kuulub, teatas avalduses, et tapmises kahtlustatava naise liikmelisus peatatakse viivitamatult ja menetluse edenedes visatakse ta erakonnast välja.

Ässitas lapsed mehe elu kallale

Rio de Janeiro osariigi politsei teatel esitati süüdistus 11 inimesele, kaasa arvatud kuuele de Souza lapsele. Praegu pole naine ise veel vahi all, sest ta on rahvasaadik, mistõttu kehtib talle parlamentaarne puutumatus. See aga ilmselt peagi tühistatakse.

59aastane de Souza üritas prokuratuuri sõnul oma 42aastast meest korduvalt mürgitada. Väidetavalt oli üheks tüli allikaks see, et mees ei võimaldanud talle piisavalt lähedasi suhteid oma lemmiklastega - siinkohal peab täpsustama, et bioloogilisi ja adoptiivlapsi oli paaril kokku enam kui viiskümmend. Paar oli Brasiilia ühiskonnas väga tuntud kristlike aktivistidena, de Souza on ka tuntud gospelilaulja.Kui mürgitamine ikka ei õnnestunud, nõudis naine, et lapsed mehe tapaksid. Ilmselt hoidiski saatuslikul õhtul surmarelva käes tema (bioloogiline) poeg Flavio.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee