Maailm

Trump hoiatas vabariiklasi, et demokraadid võivad valimisi võltsida 

Toimetas Aare Kartau, 25. august 2020 08:15
Kas Trump valitakse taas neljaks aastaks USA riigipeaks? See selgub novembris.Foto: Zuma Press/Scanpix
Ametlikult vabariiklaste presidendikandidaadiks kinnitatud Donald Trump hoiatas oma parteikaaslasi, et nende vastased võivad novembris toimuvad valimised „varastada“, vahendab BBC.

Kuna koroonaviirus on vabariiklaste mainele kahjulikult mõjunud, otsustas Trump selle teemaga demokraate rünnata. „Nad kasutavad Covidit Ameerika rahva petmiseks,“ kuulutas Trump Põhja-Carolinas toimuva vabariiklaste partei konverentsi esimesel päeval. „Ainus viis, kuidas nad saavad valimised meilt ära võtta, on juhul, kui need valimised on võltsitud. Me võidame!“ teatas Trump.

Samal teemal

Taas kordas Trump ka kriitikat posti teel hääletamise kohta, väites, et sellisel viisil saadetud hääletussedelid võivad põhjustada valimispettust. Toetajad rõõmustasid ametisoleva presidendi märkusi kuuldes ja skandeerisid „Neli aastat veel!“. Trump peab vabariiklaste kongressi ametliku kõne neljapäeval – on ebatavaline, et kandidaat pöördub enne seda toetajate poole.

Vabariiklased lubasid, et nende kokkutulek on eelmisel nädalal toimunud demokraatide konverentsist „vähem negatiivsem“. Siiski hoiatasid paljud kõnelenud vabariiklased süngetes toonides selle üle, mis juhtuks, kui ameeriklased hääletaksid Joe Bideni ja demokraatide poolt. Muuhulgas nimetati Bideni potentsiaalset võitu „õudusfilmiks“ ja „vanglaks“. Presidendi poeg Donald Trump Jr kirjeldas demokraatide kandidaati „soos elava Loch Nessi koletisena“.

Arvamusküsitluste järgi jääb Trump praegu demokraadist konkurendist maha, ent valimisteni on veel üle kahe kuu.

Samal teemal

23.08.2020
Salalindistus paljastab, kuidas õde sõimab Trumpi
21.08.2020
Joe Biden: valimised on võitlus valguse ja pimeduse vahel
10.08.2020
Donald Trump tahab, et tema nägu lisataks maailmakuulsale vaatamisväärsusele