Maailm

ARVUTIEKRAANILT AVAKOSMOSESSE: NASA programmiga saab hõlpsalt reisida kogu Päikesesüsteemis 

Kert Kõiv, 24. august 2020 17:04
Kuvatõmmis NASA programmist Eyes on the Solar System.Foto: NASA
USA kosmoseagentuur lõi veebiprogrammi, millega saab paari hiireklõpsuga reisida meie Päikesesüsteemi planeetide, tuntumate taevakehade ja kosmosesondide vahel. Programmis on võimalik näha nii viimasena teele saadetud „Perseverance“ (visadus – ingl. k) kulgurit kui ka kaugeimaid „Voyageri“ sonde.

NASA California Tehnikainstituudi ja Jet Propulsion labori koostöös valminud „NASA’s Eyes“ (NASA silmad – ingl. k.) programm võimaldab lihtsalt, mugavalt ja reaalajas vaadata kosmoseagentuuri aastatepikkuse töö tulemusi. Kuna programm kasutab teadlastega samu andmeid, on kõik taevakehad kujutatud võimalikult täpselt.

 

Iga programmis leiduva taevakeha kohta on lisatud huvitavat infot ning suuruste adumiseks on neid võimalik teiste objektidega võrrelda. Nii saab vaadata, kui suur on juulis teele saadetud marsikulgur "Perseverance", võrreldes teadlase, koolibussi, jalgpallistaadioni või mõne teise kosmosesondiga.

NASA’s Eyes allalaetava programmiga saab lisaks Päikesesüsteemile uurida ka maakera ning teiste tähtede ümber avastatud planeete, millest mõned on ka elu võimaldavas piirkonnas.

Tutvu teiste vaatlusprogrammidega SIIN.

Samal teemal

30.07.2020
OTSE | VAATA JA LEHVITA JÄRELE: rakett viib marsikulguri pikale teekonnale
28.07.2020
KOSMOSEUURIMISE UUS TASE: kulgur võtab Marsile kaasa helikopteri... ja meened!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee