Sisuturundus

Silmalaugude plastika – lihtne operatsioon, mis võib sinu väsinud näoga imesid teha! 

Clinica, 9. september 2021 11:03
Foto: Envato Elements

Ilukirurgias jätkub endiselt zoom boom. Kuna silmaümbrus on meie näo kõige iseloomulikum osa, siis ikka ja jälle räägimel silmalaugude kirurgiast. Silmad on üks esimesi asju, mida sa kellelegi otsa vaadates näed. Silmad on täis emotsioone, on rõõmsad, kurvad või väsinud – seda kõike on kohe märgata. Kui rõõmu ja lusti on näha meeldiv, siis üleliia lõtvunud silma üla- ja alalaugude rippumisest tekitatud väsimusilminguid mitte nii väga.

Tegelikult aitab üks üsna lihtne protseduur panna sinu näo taas särama. Silmalaugude korrigeerimise operatsiooniga eemaldab kirurg silmaalused kotid ja rippuvad laud, mille tulemusel paraneb sinu silma vaateväli, tekib kohe värskem ilme ning esile saab tulla sinu sisemine olemus ja värskus. Ja millal see protseduur ette võtta? Miks mitte kohe – kuna paljud inimesed on jätkuvalt kodukontoris, siis ei ole enamasti isegi vaja tööst pausi teha. Hiljem on aga sinu maski taha peitunud nägu hoopis tähendusrikkam, sest korras silmad ja laud annavad sügavuse.

Vaatamata sellele, et tegu on osaga normaalsest vananemisprotsessist, saab enesehinnang kahjuks ühel hetkel riivata. Aga sa ei ole ju nii vana, et peaksid end maha kandma! Väikesest murest kipuvad kasvama suuremad. Sinu emotsionaalne tervis võib minna pideva muretsemisega käest ning halvemal juhul toob see endaga ka füüsilised vaevused. Näiteks võivad kotti vajunud silmad hakata nägemist piirama ja tekitada peavalusid.

Silmalaugude plastika võiks olla iga naise õigus!

Rippuva, lõdva ja liigse nahaga ülalaug võib lisaks esteetiliselt väsinud ilmele vajuda ripsmete peale nii, et surub silma kinni. Turses või paistes üla- või alalaud tekitavad silmadele ja näole väsinud ilme ning paistad vanemaealisem välja, kui tegelikult oled. Mõnel juhul on oma osa naha geneetilise elastsuse eripäral, millele võivad lisanduda mõjud elukeskkonnast, ultraviolettkiirgus ning kosmeetiline nahahooldus.

undefined Foto: Envato Elements

Naha elastsuse järkjärguline muutumine ning üha rohkem gravitatsioonijõule allumine on möödapääsmatu igale ühele. Võrreldes muu nahaga, nii näol kui ka ülejäänud kehal, on nahk silmaümbruses oluliselt õrnem ja tundlikum. Just sel põhjusel annavad vananemise tundemärgid endast esimesena märku just selles piirkonnas. Aja jooksul vajub silma ala- ja ülalaugude nahk järjest allapoole ning ripsmetele langev raskus hakkab silmi kinni suruma.

Taoliste probleemide tekkimisel on loomulik esimese asjana proovida käepäraseid välispidiseid vahendeid (näiteks kreemid). Samas ei pruugi see alati toimida. Ning just siin tulebki mängu silmalaugude korrigeerimine – küllatki lihtne operatsioon, mida võiks nimetada lausa iga endast lugupidava daami õiguseks!

Klientide hulgas on nii mehi kui naisi

Maineka ilukirurgi dr Peep Pree sõnul on naistel sageli probleeme silmade ülalaugudega, kus naha rippumise tõttu muudab äravajunud silmaümbrus silma visuaalselt väiksemaks. Neid ilukirurgi juurde korrigeerima jõutakse peamiselt keskeas.

Sealjuures ei ole patsientideks vaid naised. Meeste probleemiks kujuneb see, et nende nahk on kulmude all tavaliselt paksem ja raskem, põhjustades suuremat vajumist ning loob inimesest tihti kurja või vihase mulje. Probleemi kirurgiline korrigeerimine võimaldab silmal rohkem valgust saada, kuna ülalaugude nahk ei ripu enam ülevalt kardina kombel silmale peale. Tehniliselt on ülalaugude operatsioon lihtsam ja seetõttu moodustavad need laukirurgia lõikustest ka 60–80%.

Alalaugude lõikus ei mõjuta küll nägemisvälja, kuid see-eest mõjub imeliselt üldisele väljanägemisele ja niisiis elukvaliteedile tervikuna. Alumisi silmalauge on soovitav aga korrigeerida juba nooremas eas, sest need võivad anda inimese elustiilist ja tervisekäitumisest täiesti vale signaali.

Silmade lahti hoidmiseks hakkavad inimesed sageli instinktiivselt oma otsmikulihaseid pingutama, kergitades seeläbi kulme. Näiteks pärast pikemat aega arvuti ees olemist saab küll hetkeks kulmude üles tõstmisel pildi selgemaks (enda laugude nahka pingutades on tulemuseks silmalaugude suurem avanemine ning silma pääseb rohkem valgust), kuid see on ajutine abivahend. Niiviisi väsitatakse otsmikulihaseid ja tekitatakse laubale tugevaid horisontaalkortse. Ühel hetkel tekib kiusatus hakata neid kortsukesi ilusüstidega parandama. Seega, kas poleks mõistlik juba kohe silmalauge korrigeerida?

Silmalaugude plastika – kas igaüks saab aru, et olen operatsioonil käinud?

Silmalaugude korrigeerimine ei ole vajalik igaühele. Mõnel inimesel on alalaud täiesti korras, aga ülalaud tugevalt lõtvunud. Teisel valmistab jällegi probleeme alalaugude rasvade väljapressimine ehk paistes silmad, ülalaud võivad seejuures täiesti korras olla. Sekkumist võivad vajada ka mõlemad korraga – siis opereeritakse vajadusel mõlemaid. Tegemist on väga individuaalse lähenemisega, mis eeldab enne operatsiooni põhjalikku arstlikku konsultatsiooni.

Silmalaugude korrigeerimine on Clinica esteetilise kirurgia erakliinikus väga sage protseduur, mis on kliendile vähe traumeeriv. Operatsiooni käigus eemaldatakse silmade ümbrusest liigne nahk ja rasv. Mõnel juhul on tegemist aga hoopis nahaaluse rasvkoe taandarenguga, millele võib olla abi oma rasva siirdamisest. Paljud kliendid kardavad, et nende „väike iluprotseduur“ on hiljem kõigi sõprade-tuttavate jutuaine. Tegelikult pole põhjust seda karta, sest suure tõenäosusega kolleeg või naabrinaine seda ei märka. Küll aga paneb ta kindlasti tähele, et sinu nägu on hoopis säravam, rõõmsam, puhanum ja noorusklikum. Kõige rohkem tajud muutust sina ise ja võib-olla ka veidi tähelepanelikum sõbranna.

undefined Foto: Envato Elements

Protseduurile võivad tulla kõik hea tervise ja positiivse ellusuhtumisega inimesed. Tippkirurgide Dr Peep Pree ja dr Triin Vasara kompetents tagab parimad võimalikud tulemused ning sealjuures on esikohal patsiendi ohutus. Sõltuvalt patsiendi tundlikkusest tehakse operatsioon kas kohaliku tuimestuse või üldnarkoosiga. Operatsiooni tulemused on osaliselt kohe nähtavad, kuid lõplik silmalaugude paranemine võtab veidi rohkem aega. Taastumisperiood kestab reeglina kuni kümme päeva ning arst annab juhised operatsioonijärgseks hoolduseks. Sõltuvalt inimesest, saab tööle naasta nelja kuni kümne päeva pärast. Kahe nädala pärast on taastumine täielik ning võid jätkata sportlike tegevustega. Clinica arstid annavad kaasa ka individuaalse ravimikomplekti, et silmalaud taastuksid võimalikult kiiresti ja komplikatsioonideta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee