Eesti uudised

SUUR KOROONAKAART: Hispaanias võib nakatunuid olla peagi sama palju kui kevadel, aga sealt tulijad saavad ikkagi Eestis tööle minna (1)

Priit Pärnapuu, 24. august 2020 16:12
Musta ja punasega on tähistatud riigid, kus viimase kahe nädalaga on koroonaviirusega nakatunuid 100 000 elaniku kohta sedavõrd palju, et välisministeerium soovitab vältida sellistesse riikidesse reisimist. 1. septembrist tekib aga olukord, kus Euroopa Liidu ja Schengeni kõige "mustematest" riikidest tulijad saavad asuda vajadusel tööpostile.Foto: Priit Pärnapuu
Alates 1. septembrist muutub senine Eestisse pääsemise reeglistik. Edaspidi võivad Euroopa kõige suurematest nakkuskolletest saabujad minna Eestis tööle eeldusel, et see on hädavajalik ning koroonatest on negatiivne. Täpsemalt vaata riikide arenguid koroonarindel kaardilt ja graafikutelt.

Koroonaviiruse leviku mõõtmiseks on laialdaselt kasutusel nakkuskordaja ehk kui palju on riigis viimase kahe nädala jooksul olnud koroonaviirusega nakatumisi 100 000 elaniku kohta. Sellest näitajast sõltuvad ka näiteks reisipiirangud Eestisse ja eestlastele antavad reisisoovitused suvepuhkusteks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.07.2020
Ööpäevaga lisandus 18 koroonahaiget, Eesti haiguskordaja on 12,5
24.07.2020
Teadusnõukoda ei soovita meelelahutuse ja hobitegevuse keelamist, küll aga inimeste registreerimist
24.07.2020
Maris Jesse: restorani või teatri külastamisel võib enda isikustamine kohustuslikuks muutuda