Eesti uudised

Maris Jesse: restorani või teatri külastamisel võib enda isikustamine kohustuslikuks muutuda 

Delfi, 24. august 2020 08:41
Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse.Foto: Robin Roots
Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsleri Maris Jesse hinnangul peaksid tulevikus inimesed end ka näiteks restorani sisenedes isikustama.

Jesse kinnitab, et paljudes riikides on kasutusel meede, et kontserdile, teatrisse või restorani minnes kirjutatakse oma kontaktid üles ning toitlustuskoht või ürituse korraldaja säilitab neid mingi teatud perioodi. „Kui neid ei ole vaja läinud, hävitatakse need, aga kui selgub, et näiteks 18. augustil vahemikus kell 18–20 oli restoranis nakatunu, siis võetakse ühendust inimestega, kes sel ajal seal olid,“ lausus tervishoiuametnik, kes kinnitas, et kui isikustamine muutuks kohustuslikuks, siis oleks see kindlasti seadusandlik muudatus.

Samal teemal

Samuti tõdes Jesse, et võib leiduda alternatiive ja alati ei pea tingimata rääkima kohustustest – inimestel võib olla endal võimalus anda piletit ostes nõusolek, et vajaduse korral tema meiliaadress ja telefon edastataks terviseametile, ent sel juhul kehtib põhimõte, et kellelegi ei anta teada seda, kes oli see nakatunu kõnealusel etendusel.

„Kui on valida isikustatud restoraniskäigu – mis jääb nakatunute puudumisel kaheks-kolmeks nädalaks selle restorani teada – ja selle vahel, et restoran läheb kinni või kojukandeteenuse osutajaks, siis need on valikud,“ tõdes Jesse ja lisas, et peamiseks eesmärgiks on hoida ära üldisi piiranguid.

Refereeritud artikli täistekst Delfi Fortes.

Samal teemal

14.04.2020
VIDEO | Teadlased tutvustasid riigikogus koroonaviiruse leviku prognoose
09.03.2020
VIDEO | Teadusnõukogu liikmed andsid ülevaate koroonakriisi kohta