Eesti uudised

MARDINAATOR: Helme tahab lammutada Maarjamäe memoriaali ja linnahalli (7)

Toimetas Aare Kartau, 24. august 2020 07:55
Maarjamäe memoriaal.Foto: Teet Malsroos
Siseminister Mart Helme teatas, et tema pooldab nii Maarjamäe memoriaali kui ka linnahalli lammutamist, kuid mõistab, et valitsuses tuleb sellel teemal tuline arutelu, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Keskkonnaminister Rene Kokk on esitanud valitsuskabinetile memorandumi, milles pakutakse lahendusi nõukogude okupatsiooniajal Maarjamäele püstitatud memoriaalkompleksi edasise saatuse kohta. Mitu valitsuse liiget on aga avaldanud kahtlust, kas maksumaksja rahaga peaks üldse sellist rajatist korda tegema, sealhulgas siseminister Mart Helme.

„Minu isiklik seisukoht on, et ta on ikkagi okupatsiooniaja sümbol eelkõige ja kujutab endast sarnaselt linnahallile ja mõnele teisele objektile niisuguse inetu nõukogude aja modernismi pitserit,“ rääkis Helme, kelle sõnul pole küsimus ainult rahas, vaid ka teatud ideoloogilistes hoiakutes.

„Kui me nüüd võtame pragmaatiliselt, et need asjad on lagunenud, linnahall tahab saada kümneid miljoneid, see kompleks [Maarjamäe memoriaal] on lagunenud, tahab saada lihtsalt miljoneid, siis praktiline meel ütleb, et nende korrastamine ei ole mõistlik,“ tõdes siseminister Helme.

Samal teemal

28.06.2020
FOTO | VAJAB REMONTI? Kohalik riputas räämas monumendile „SOS“ plakati
09.02.2020
Mihhail Kõlvart | Linnahalli remont ja sadama rajamine pole veel otsustatud
11.00.2018
Meediatorm ümber Maarjamäe memoriaali
11.00.2018
Lammutamisohus Maarjamäe memoriaal pole muinsuskaitse all